Yelkenin Yeni Modası Olympos Regatta bu yıl festival tadında gerçekleşecek

Yelkenin Yeni Modası Olympos Regatta bu yıl festival tadında gerçekleşecek

Olympos Regatta, 12. yılında yeniliklerle ve genişletilmiş programıyla yelken severlerle buluşacak. 9-18 Ağustos 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek bu prestijli etkinlik, yelken sporunun gelişimine katkı sağlayarak unutulmaz anlar yaşatmayı hedefliyor.

Dünyaca ünlü profesyonel yelken giyim markası Slam ile iş birliği yaparak gerçekleştirilecek olan Olympos Regatta, bu yıl “Yelkenin Yeni Modası” mottosuyla yelken severlerin karşısına çıkacak. 28 Haziran akşamı Watergarden SPX Mega Mağazası’nda düzenlenen lansmanda, Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker ve Olgar Genel Müdürü Barış Andırınlı, etkinliğin yeniliklerini tanıttı. Türkiye Açıkdeniz Yarış Spor Kulübü (TAYK) tarafından, Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda düzenlenen 12. Olympos Regatta, TAYK Slam X Eker Olympos Regatta adıyla İstanbul Setur Marina’da bir yelken festivali olarak gerçekleştirilecek.

Bu yılki programa J70 ve Hareketli Salma kategorilerinin eklenmesi, yarışa katılacak tekne ve yelkenci sayısının artmasını sağlayacak. 9-18 Ağustos 2024 tarihleri arasında yüzlerce tekne ve yelkencinin yarışacağı bu organizasyonda, J/70 ve Hareketli Salma kategorileri de yer alacak. Hareketli Salma kategorisinde Optimist, ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4, 420 ve 470 sınıflarında yarışlar düzenlenecek.

Lansmanda TAYK Genel Müdürü Can Giray, Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker ve Olgar Genel Müdürü Barış Andırınlı, bu yıl bir yelken festivali olarak gerçekleştirilecek 12. Olympos Regatta hakkında bilgiler verdiler ve yeniliklerden bahsettiler.
Lansmanda TAYK Genel Müdürü Can Giray, Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker ve Olgar Genel Müdürü Barış Andırınlı, bu yıl bir yelken festivali olarak gerçekleştirilecek 12. Olympos Regatta hakkında bilgiler verdiler.

 

Festival Alanı ve Eğlenceli Etkinliklerle Zenginleşen Program

TAYK Slam X Eker Olympos Regatta’nın en dikkat çekici yeniliklerinden biri de Kalamış Setur Marina’da kurulacak festival alanı olacak. 16-18 Ağustos tarihlerinde Slam’in düzenleyeceği yoga etkinlikleri ve DJ performanslarıyla ziyaretçilere keyifli anlar yaşatılacak. Ahmet Eker, bu yıl Olympos Regatta’yı İstanbul’da bir festival olarak gerçekleştireceklerini belirterek, organizasyonda tüm yelken sınıflarını kapsayan bir yarış düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi. Ayrıca, Türkiye Yelken Federasyonu, Galatasaray Kulübü, Setur ve SPX’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Olgar Genel Müdürü Barış Andırınlı, Slam markasının Türkiye distribütörlüğünü alarak Eker ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Olympos Regatta’nın uzun yıllar isim sponsorlarından biri olmayı umduklarını belirten Andırınlı, yelken sporuna katılımın artması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

TAYK Genel Müdürü Can Giray ise Türkiye’de ilk kez yat sınıfı, J/70, Hareketli Salma ve radyo kumandalı yarışları aynı anda gerçekleştireceklerini belirtti ve rüzgarın desteğiyle başarılı bir yarış gerçekleştirmeyi umduklarını söyledi.

Slam markası, 1979 yılında İtalya’nın Cenova şehrinde kurulmuş olup işlevsel ve şık yelken kıyafetleriyle denizcilik modasında trendleri belirliyor. Slam ürünleri, Türkiye’de SPX mağazalarında sporseverlerle buluşuyor.

12. Olympos Regatta’ya katılmak isteyenler, tayk.org.tr adresinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. Yelken kulüplerinin yanı sıra farklı sektörlerden saygın markaların takımlarının da katılacağı bu büyük etkinlik, yelken severler için unutulmaz anlar sunacak.