Yeni Tiguan: Yeni Nesil Sürüş Deneyimi

Yeni Tiguan: Yeni Nesil Sürüş Deneyimi

2018’den bugüne Volkswagen markasının en çok satan modeli Tiguan’ın üçüncü nesli Türkiye’de. Model, ileri teknolojileri ve aerodinamik tasarımıyla dikkat çekiyor.

Yazı: Selcen Tanınmış

Yeni Volkswagen Tiguan, nisan ayında Türkiye pazarına giriş yaptı. Volkswagen’in bu ikonik modeli, daha da yenilikçi ve heyecan verici bir görünümle karşımıza çıkıyor. Yenilenen tasarımıyla birlikte, sınıfının en gözde araçları arasına katılan modeli Çeşme’de test etme imkanı bulduk.

Hem şehir içi sürüşlerde hem de uzun yolda üst düzey performans ve konfor sunan Tiguan ileri teknolojileri, aerodinamik tasarımı ve verimliliğiyle öne çıkıyor. Tiguan’ın üçüncü neslindeki yeniliklerin başında hafif hibrit sistemin entegre edildiği turbo beslemeli benzinli motor ( eTSI) geliyor. Masaj özellikli ergoActive koltuklar, IQ. LIGHT HD matrix farlar, dijital kokpit de dikkat çeken özellikler arasında.

Yeni Tiguan, 2 milyon 35 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
Yeni Tiguan, 2 milyon 35 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Yeni Tiguan’ın boyu önceki nesle göre 30mm daha uzamış, tavan da ( raylar hariç) 4 mm yükselmiş. Bagaj hacmi ise 37 litre artışla 652 litreye çıkarılmış. Üstelik koltuklar katlandığında bu hacim 1650 litre. Arka koltuğun ileri geri hareket ettirilebilmesi ve sırt ayarı da yeni gelen faydalı değişimlerden. Life, Elegance ve R-Line olarak üç farklı donanım seçeneğiyle sunulan Tiguan’ın tüm donanım seviyelerinde yenilenmiş yazılıma sahip 12.9” bilgi ve eğlence sistemi 10.25” dijital gösterge paneliyle sunuluyor.

Otomobilin, Android Auto ve Apple CarPlay desteği de mevcut. Şerit takip asistanı “Lane Assist”, yaya ve araç algılama özelliklerine sahip acil durum frenleme sistemi “Front Assist”, dinamik trafik işareti algılama sistemi “Dynamic Road Sign Display”, gelişmiş dikkat ve yorgunluk algılama sistemi “Driver Attention Monitor”, Yeni Tiguan’ın tüm donanım seviyelerinde standart olarak yer alıyor.

Life donanım seviyesi, 17 inç alüminyum alaşım jantlar, ısıtmalı ön koltuklar ve direksiyon, Adaptif Hız Sabitleyici, geri görüş kamerası, akıllı park asistanı gibi özelliklere sahip. Elegance donanım seviyesinde alüminyum alaşım jantlar 18 inçe yükseliyor. LED Plus farlar, panoramik cam tavan gibi özelliklerin yanı sıra masaj özelliğine sahip ErgoActive ön koltuklar, standart. R-Line donanım seviyesinde ise; içeride “R” logolu deri direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi; dışarıda ise “R-Line” özel tasarım ön ve arka tamponlar, 19 inçlik Coventry jantlar, ön radyatör ızgarası ve yan aynaların altındaki R logosu öne çıkıyor. vw.com.tr