Adrenalin tutkunları için

Adrenalin tutkunları için

CAN-AM Maverick X3 XRS

Maverick X3 XRS, mükemmel sürüş özellikleri ve tasarımının yanı sıra güçlü motoru sayesinde farklı yol şartlarında performans isteyenler için oldukça çekici bir ürün.

Yazı: Eray Emin Aydemir

Şehir içinde sakin bir sürüşe uygun, asfalt yollara elverişli, düşük sürate sahip araçlar bazı insanlar için ideal olabilir. Ancak bazıları bundan çok daha fazlasını ister. Zorlu bir arazide yol almak, dik rampaları çıkmak, neredeyse bataklık haline gelmiş toprak bir yolda gaza basmak isteyenler için özel bir aracı inceledik. Başka bir ifadeyle adrenalin tutkunlarını kışkırtan bir araçtan bahsedeceğiz bu sayımızda… CAN-AM Maverick X3 XRS

Maverick X3 XRS, UTV tipinde tam olarak hızlı bir adrenalin aracı. Oldukça cesur bir şekilde tasarlanmış ve bu tasarımıyla beraber 172hp turbo şarjlı Intercooler Rotax ACE motoruyla dağ taş demeden mesafe kat etmek için yaratılmış.

Araç çöl arazisinden çamurlu şartlara kadar her zeminde başarılı. Maverick X3 XRS kısa sürede birçok adrenalin tutkununu kendisine bağlarken, bu özel off-road aracını kullananlar çöl şartlarında çamurlu arazilere kadar araçlarıyla yaptıkları deneyimleri sosyal medya kanallarında sürekli olarak paylaşıyorlar.

Maverick X3 XRS, görünümüyle Mad Max filmindeki araçları anımsatıyor. Ultra verimli ve hafif şasiyle akıllı kafes sistemine sahip olan UTV, Ergo-Lok kokpiti sayesinde sürücüye araca sürekli olarak hâkim olma şansı tanıyor. Araçtaki TTX süspansiyonlar ise oldukça zorlu şartlarda hem aracın ilerlemesini sağlarken hem de araç içerisindeki sallanmayı en az seviyeye indirip güvenli sürüşü mümkün kılıyor.

CAN-AM Maverick X3 XRS inceleme yazısının devamını Şubat 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.