Azimut Magellano 25 Metri

Azimut Magellano 25 Metri

İtalyan tersane Azimut’un iç ve dış mekânlarda cesur bir tasarım şöleni sunan yeni modeli Magellano 25 Metri, gözle görülenden çok daha fazlasına sahip.

25 Metri üzerinde bulunan öyle etkili bir tasarım detayı var ki neden başka teknelerde daha sık görmediğinizi merak edeceksiniz. Havuzluğun masa ve oturma grubunu 90 derece çevirebiliyor ve oturma düzenini güverteye dik konumlandırmaktansa tekne boyuna paralel hale getirebiliyorsunuz. Basit bir tasarım detayı gibi görünse de bu düzenleme aslında yemek bölümünde oturan herkese deniz manzarası sağlayabilen dahice bir dokunuş. Alışılmış düzenlemede kıçaynaya paralel olan bankta oturanlar denizin tadını çıkarabilmek yerine suya sırtlarını dönmüş halde salon kapılarına bakarken bulurlar kendilerini. Magellano 25 Metri ’nin havuzluğunda ise oturma grubu 90 derece döndürülerek yolcuların perspektifi kolayca değiştirilebiliyor.

Bu kadar basit olmayan diğer bir tasarım numarası ise kıçaynanın açılarak hem garaja erişim sağlaması hem de genişletilmiş muhteşem bir yüzme platformu yaratması. Suya indiriliş sürecinde platform kıçaynanın üst kesiminde kıç güvertenin kenarından, sonsuzluk hissi yaratan şeffaf bir panel ortaya çıkarıyor. Bunu gizli ayaklar üzerinde monte edildiği için havada asılı gibi görünen zarif mobilyalarla bir araya getirdiğinizde yaratılan etki gerçekten çok özel.

Burada bir tercihte bulunmanız gerekiyor: Seyrinizin ya da denizin tadını çıkarmak için flybridge çıkıntısının koruması altına mı demiri atacaksınız, yoksa bir çift masayı indirip üzerlerine konforlu minderler atarak bir güneşlenme alanına dönüştürebileceğiniz, kasara güvertesine sahip baş güvertede mi keyif çatacaksınız? Havuzluk konforlu ama ön güverte de yabana atılacak gibi değil: Geniş, çok şık tasarlanmış ve güverteden çıkan aydınlatmalar ve hoparlörlerle günbatımından sonra eğlenceye devam etmeye çok uygun.

Tabii, flybridge’i de unutmamak gerek. Flybridge’in üzerinde -bize göre kapandığında biraz daha hoş görünüm için bir bölümün feda edilmesine neden olan- ilginç, parçalı bir hardtop bulunuyor. Ancak bunun altındaki her şey çok güzel. Alçak profilli dolgun ahşabı ve lüks döşemeli minderleriyle mobilyaların şıklığı Cote d’Azur’daki bir plaj kulübünde hiç de garip durmayacak bir estetik sergiliyor. Orta bölümde yer alan diğer mekânlarda da kullanılmış Verde Alpi mermer tezgahlı bar mekâna hizmet ediyor. Hardtop’ın korunağı altında, üzerinde yine mermer bir kısım bulunan bir tik masa etrafında düzenlenmiş yemek bölümü ve karşısında bir dolabından yukarı çıkarak açık havada film izlemenize olanak verecek TV ünitesi yer alıyor.

Azimut Magellano 25 Metri test yazısının devamını Haziran sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.