Azimut Magellano 25 Metri

Azimut Magellano 25 Metri

Azimut Magellano 30 Metri hâlâ konsept aşamasındayken ağustos ayında suya indirilen Azimut Magellano 25 Metri, hem dış hem de iç tasarımıyla yenilikçi bir konsepte ve deniz mühendisliğine sahip. Yeni model birçok farklılık barındırıyor. Dış tasarım görevini süperyat tasarımcısı Ken Freivokh üstlenmiş, içeride ise ilk kez bir teknenin içini tasarlayan Vincenzo De Cotiis tamamen benzersiz bir görüntü yakalamış. Bu ilgi çekici bir birleşim; Freivokh’un bir amacı olan, parıltılı, yükseltilmiş dümen köşklü silueti ve akışkan formları, De Cotiis’in kontrastlı renk paleti ve ‘yüzer’ mobilyalı iç dekorasyonu 25 Metri’ye ciddi bir etki katıyor.

Ağırlığı düşürmek üzere kullanılan karbon fiber ve teknedeki sistemlerin gündüz 6 saat, akşamsa 8 saat akü grubuyla, makine gürültüsü olmadan, “otel modu”nda çalışmasını sağlayan lityum-iyon akü grubu ile bu aynı zamanda akıllı da bir tekne.

Sessizlik ve zarafet öncelikler listesinin en üst sırasında yer alıyor.

Çift 1400hp ve çift 1550hp MAN V12 makinelerle donatılabilen Azimut Magellano 25 Metri, tercih edilen makine seçeneğine göre 18-22 knot seyir süratini rahatlıkla yakalayan “dual-mode” gövde kullanılıyor. Master kamarayı her türlü makine gürültüsünden izole etmeye özel bir özen gösterilmiş. Toplam dört kamara bulunuyor ve hepsinin kendine ait banyosu bulunuyor, ayrıca başaltında üç kişilik mürettebat ve kıçta bot garajı için alan yer alıyor.

Güverte alanları geniş, flybridge yerleşimi sade ve basit, gerisinde iki şezlong için alan bulunuyor. Baş tarafta, alışıldık güneşlenme minderleri bir yana bırakılarak sosyalleşmeye çok daha fazla imkan sunan, aralarından pruvaya geçiş bulunan bir çift L şeklinde oturma grubu yer alıyor. Magellano serisinin yeni dönemi oldukça fazla şey vaat ediyor.

İLETİŞİM: Azimut Türkiye (Karina Marine Group)

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 25.2m (82ft 9in)
En 6.35m (20ft 10in)
Makineler Çift MAN 1,400hp/1,550hp
Maksimum sürat 25 knot
Fiyat için iletişime geçiniz

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.