Köfteler Sultanahmet’ten, kaba dalga Marmara’dan

Köfteler Sultanahmet’ten, kaba dalga Marmara’dan

BAUISC İlkbahar Trofesi’nin ilk yarışı olan Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yelken Kupası, 1 Nisan’da yapıldı. Yarışa bir türlü oturmayan rüzgar ve kaba dalga damgasını vurdu.

Yazı ve Fotoğraflar: Osman Uğur

BAUISC İlkbahar Trofesi’nin ilk yarışı olan ve 1 Nisan’da yapılan yarışa bir türlü oturmayan rüzgar ve kaba dalga damgasını vurdu. Somer Büyükakkuş başkanlığındaki yarış komitesi sabahın erken saatlerinde parkuru kurmak için Caddebostan açıklarına geldi. Lodosun etkili olduğu hava da kaba dalgalar yarış komitesini ve yarışa gelen ekipleri zorlarken bir türlü oturmayan rüzgar yarış kuruluna zor anlar yaşattı.

Uygun rüzgarı bularak parkuru kuran komite, Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yelken Kupası’nın startı 26 tekneyle verdi. Komite teknesinin taraması sonucu şamandıraları botlara alarak MIke uygulaması yapan hakemler teknelerin şamandıra dönüşünü sorunsuz tamamladı. Yarış sonrası IYK Terası’nda ödül töreni yapılırken Sultanahmet Köftecisi’de yarışanlara köfte servisi yaptı.

BAUISC Spring Trophy 2023 ikinci etabı olan Helly Hansen – Sport Works Sailing Cup 8-9 Nisan’da Caddebostan açıklarında yapıldı.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.