Dizel-elektrik tahrikli Numarine 30XP

Dizel-elektrik tahrikli Numarine 30XP

Numarine ilk dizel-elektrik tahrikli modeli olan 30XP’yi Cannes Yachting Festival’de duyurdu. Şimdiden üç adet satılan modelin ilk gövdesi 2024’te suya inecek.

Numarine, 20. yılını dizel-elektrik tahrikli ilk modeliyle kutluyor. Filoya yeni eklenen model, müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 26XP ve 32XP arasındaki boşluğu dolduracak. Kalıplarının yapımı devam eden modelden şimdiden üç adet satıldı. Tersane, ilk 30XP’yi Mayıs 2024’te piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Numarine kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Malaz, 30XP için “Teknelerinin boyutlarını büyütmeyi hedefleyen Numarine müşterileri için tanıttığımız bir model” diyor. “Derinlemesine yapılan pazar araştırmasının ardından, yeni modelin üç gövdesinin mevcut müşterilere satılması, XP serimizin büyük başarısının bir işaretidir. Dizel elektrikli motorlar ve POD sürücülerle bu devrim niteliğinde bir model olacak.”

Numarine 30XP, beş kamarada 10 misafir ağırlayabiliyor. Alt güvertede dört misafir kamarası bulunuyor. Deniz manzarasını en üst düzeye çıkarmak için tabandan tavana pencerelere sahip master kamara ise ana güvertede yer alıyor. Master kamarada isteğe bağlı bir katlanır balkon bulunuyor.

Tam boy pencerelere sahip ana güvertedeki ana salona ek olarak, kıç güvertede ve üstü kapalı güneşlenme terasında açık havada yemek yemek için alanlar bulunuyor. Yerleşim, teknenin sahibi tarafından kişiselleştirilebiliyor.

Üç açılır platform, beach club’daki mevcut güverte alanını 43 m2’ye çıkarıyor.

Kıç taraftaki yarı açık beach club’da, güverte yukarı kaldırılarak cömert bir baş mesafesi elde edildi, bu da ana güverte seviyesinden sadece üç adım yukarıda bir dinlenme alanı yarattı. Üç açılır platform, beach club’daki mevcut güverte alanını 43 m2’ye çıkarıyor. Yandan yüklemeli bir tender alanı, 6.25 metrelik bir bota ev sahipliği yapabiliyor.

30XP, mevcut hacmi en verimli şekilde kullanmak için Can Yalman’ın cesur dış tasarımıyla yükseltilmiş bir kokpit tasarımına sahip. Kokpitin önündeki baş güvertede devasa bir güneşlenme alanı mevcut. Beş mürettebat için konaklama alanları, alt güvertede ön bölümde konumlanıyor.

Tekne sahipleri, Veth pod tahrikli dizel-elektrikli sistemi veya ikiz 560hp MAN motorlarından oluşan geleneksel bir aktarma organları arasında seçim yapabiliyor.

30XP Numarine explorer serisini, çelik ve alüminyum üç güverteli amiral gemisi yeni 45XP dahil olmak üzere beş modele genişletiyor. Numarine şu anda yılda yaklaşık 12 yat teslim ettiğini ve önümüzdeki birkaç yıl içinde faaliyete geçecek yeni bir tesisle üretimini artırmayı planladığını vurguluyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.