BMW’den yeni elektrikli ICON

BMW’den yeni elektrikli ICON

BMW ve tekne üreticisi TYDE’ın işbirliğiyle oluşturulan yeni elektrikli tekne ICON, çevreci deniz hareketliliğini bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyor.

Cannes Film Festivali, yeni elektrikli tekne ICON’un lansmanına ev sahipliği yaptı. BMW tarafından tekne üreticisi TYDE ile işbirliği içinde oluşturulan yeni tekne, çevreci deniz hareketliliğini bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyor.

43ft’lik boyuyla oldukça iddialı bir alan sunan ICON, gövdeyi yükseltmek ve enerji tüketimini azaltmak amacıyla hidrofil kullanıyor. BMW i3’ten altı adet 42kWh batarya desteği alan tekne, bir çift 100 kW elektrik motoruyla beraber 50 millik bir menzil ve saatte 30 knotluk bir sürat sunuyor.

 

Stiliyle öne çıkan teknede prizmatik pencere ve çatı yüzeylerinin yanı sıra, cam duvarları destekleyen gövdede, denizin renklerinden ilham alan iki tonlu turkuaz renk şeması kullanılmış. “Sosyal bir buluşma yeri” olarak tanıtılan ICON, güneş ışığını denizdeki dalgalar gibi yansıtabilmek için pürüzlü yüzeye sahip metal levhalardan oluşan mobilyalara sahip.

360 derece dönebilen koltuklar ve müziklere her yerden ulaşabilmeyi sağlayan tablet eğlence sistemi tekneyi bir parti alanına çeviriyor. ICON için özel olarak bestelenen müziğin arkasında ise Hollywood’un ünlü bestecisi Hans Zimmer yer alıyor.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.