Ferretti 720

Ferretti 720
Ferretti 720 - Seyir halinde
Temiz, güçlü hatlar Filippo Salvetti dış tasarımının alametifarikaları.

İtalyan tersane Ferretti’nin 720 modeli, yenilikçi, kullanışlı ve performanslı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Bu, Filippo Salvetti’nin dış tasarımını yaptığı ikinci Ferretti ve gerçekten çarpıcı bir tekne. Kimi zaman çizimler hayata geçirildiklerinde aynı derecede etkileyici olmazlar ancak Ferretti 720 ’de böyle bir sorun yaşanmazsa bizi görsel bir şölenin beklediğini söyleyebiliriz.

Flybridge 30m2’lik bir alanı kapsıyor ve ağırlık merkezini düşük tutmak amacıyla karbon fiber ve GRP kompozitten üretilen bir sabit tavana sahip. Ağırlığı düşürme çabaları ve XENTA ile birlikte geliştirilen elektro hidrolik dümen sistemi sayesinde Ferretti 720, kullanması rahat ve manevra kabiliyeti yüksek bir tekne olmuş.

KULLANIŞLI DETAYLAR

Basit görünebilir ama teknenin hem içinde hem de dışında hayranlık duyulacak çok şey var. Örneğin, kıç tarafta her iki taraftan aşağıya doğru hafifçe eğimli inen bir basamak setini ortaya çıkarmak için iyi bir açıyla aşağı kayan 3.95 metrelik bir bot için yeterince büyük olan bir katlanabilir kıç yatırması ve hidrolik gizli bir platform düşünülmüş.

İçeride geniş bir dinlenme ve yemek bölümüne sahip teknenin alt güvertesinde baştaki VIP kamaranın dahil olduğu üç misafir kamarası ve vasatta tüm ene oturan master kamara yer alıyor. Bu klas tekne kuşkusuz rakiplerinin de dikkatini çekecektir.

1200hp veya 1400hp bir çift MAN makineyle donatılabilen Ferretti 720, büyük makine seçeneği tercih edildiğinde tam yolda 32 knot maksimum sürate ulaşıyor.

ÖZELLİKLER
Tam boy – 22.3m (73ft 3in)
En – 5.6m (18ft 4in)
Makine – Çift MAN 1200hp/1400hp
Yakıt kapasitesi – 4.600 litre
Su kapasitesi – 1.000 litre
RCD – A kategorisi
Maksimum sürat 32 knot
Fiyatı – Firmayla iletişime geçiniz.
İletişim – denturyat.com