Heyecan verici deneyim: Cupra Formentor

Heyecan verici deneyim: Cupra Formentor

Sportif sürüşü, teknolojiyle birleştiren Cupra, Formentor modeliyle yüksek performans ve heyecan verici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Seat’ın üst model spor donanımlı otomobillerini tanımladığı Cup-racing’in kısaltması olarak ortaya çıkarılan Cupra, yoluna bağımsız bir marka olarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye yollarında görmeye başladığımız marka, ustalıkla şekillendirilmiş son derece şık ve cesur tasarımı, karakterini yansıtan jantları, yan aynaları ve farklı dokulardaki renk tonlarıyla dikkat çekici bir karakterde.

Standart sunulan 12inç’lik geniş multimedya ekranı ve entegre Full Link teknolojisi kullanıcıların dijital hayatlarını araca kolaylıkla taşıyabilmesini amaçlıyor.
Standart sunulan 12inç’lik geniş multimedya ekranı ve entegre Full Link teknolojisi kullanıcıların dijital hayatlarını araca kolaylıkla taşıyabilmesini amaçlıyor.

 

Cupra’nın Türkiye’de geçtiğimiz yıl satışa sunduğu ilk modeli Formentor oldu. Onu, Leon ve Ateca modelleri izledi. İsmini İspanya’nın Mayorka Adası’ndaki sarp kayalıklardan oluşan Formentor burnundan alan model, Cupra markasına özel geliştirilen ilk otomobil. Markanın DNA’sını kusursuz bir şekilde yansıtan otomobil, güçlü ve keskin hatlı ön bölümü, bakır renkli Cupra ambleminin bulunduğu geniş ön ızgarası ve full LED mercekli farlarıyla dinamik bir görünüm sergiliyor.

İÇ MEKÂN

Cupra Formentor iç mekânda da markanın tarzını yansıtan etkileyici özelliklere sahip. Petrol mavisi ve siyah renklerde sunulan “Bucket” tip koltuklar, spor bir sürüş hissi için alçak şekilde konumlandırılmış.

10,25inç’lik dijital gösterge paneli ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kolaylıkla erişilebilmenizi sağlıyor. Özel geliştirilen spor görünüm, sürücünün hız ve devirleri daha net bir şekilde görmesine imkân tanıyor. Standart sunulan 12inç’lik geniş multimedya ekranı ve entegre Full Link teknolojisi kullanıcıların dijital hayatlarını araca kolaylıkla taşıyabilmesini amaçlıyor.

Model, 1.5 TSI 150 HP DSG versiyonuna ek 2.0 TSI 310 HP DSG 4Drive ve 1.4 eHybrid seçeneğiyle satışa sunuluyor. Serinin 310hp güç üreten en güçlü versiyonuyla Cupra’nın DNA’sı en üst düzeyde hissediyorsunuz.

MQB Evo mimarisi üzerine geliştirilmiş tasarım, sürücülere mümkün olan en kusursuz sürüş deneyimini yaşatmak için hazırlanmış. Formentor VZ versiyonlarında Adaptif Şasi Kontrolü (DCC) standart olarak sunuluyor. EDS elektronik yardım sistemi sayesinde tork, aracın tekerlekleri arasında kontrol edilebiliyor. Her türlü koşulda en iyi yol tutuşu hedefleniyor.

Euro NCAP’in zorlu güvenlik testlerinden de beş yıldız alarak geçmeyi başaran otomobilde ön bölge asistanı, acil durum çağrı sistemi (e-call), orta bölümde bulunan merkezi hava yastığı dahil toplam yedi hava yastığının yanı sıra, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta tespit sistemi, yarı otonom seyahat asistanı gibi özellikler de sunuluyor.
İletişim: cupraofficial.com.tr