İzole Hayatın Anahtarı

İzole Hayatın Anahtarı
AQUILA 32
AQUILA 32

Pandemi pek çok alışkanlığımızı olduğu gibi tercihlerimizi de değiştirdi. Artık daha izole yaşam, hem denizde hem de karada, herkesin hayallerini süslüyor. Bu ay ailenizle ya da sevdiklerinizle herkesten uzak, ev konforunda zamanlar geçirebileceğiniz 20 tekne modelini inceledik.

HAZIRLAYAN: Kadir Pirasoğlu

AQUILA 32 – 286 bin 710 Dolar

Aquila, orta boy motor katamaranlardan oluşan serisiyle dünyada bilinen bir Amerikan markası. Güçlü, hafif ve son derece gelişmiş Mercury Verado kıçtan takma motorların son jenerasyonunun kullanıldığı tekne, tek gövdeli rakiplerinden daha fazla güverte ve yaşam alanı sunuyor. Oturma gruplarının çoğu seyir, yemek ya da güneşlenme amacına uygun olarak çevrilip katlanabiliyor. Baştaki arkalıklı rahat oturma grubu, opsiyonel tavan ve suya batan yüzme platformuna geçiş sağlayan akıllıca yerleştirilmiş havuzluğuyla Aquila 32, keyifli bir tekne. Dıştan takma çift 225hp Mercury V6 ve çift 300hp Mercury Verado makine seçenekleriyle sunulan modelin en büyük makine seçeneğiyle sürati 40 knot’un hemen altında olacaktır.
İLETİŞİM: tezmarin.com (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

CRANCHI T36

CRANCHI T36 – 353 bin 370 Euro

Cranchi’nin 11.85 metre boya ve 3.53 metre ene sahip Crossover modeli, Christian Grande imzası taşıyor. Model sportif bir gezi teknesiyle trawler karakterini birleştiren yapısıyla öne çıkıyor. Çift 300hp makineyle donatılan Cranchi T36, tam yolda 36 knot sürate ulaşıyor. Teknenin havuzluğunda L şeklinde oturma alanı ve yemek masası yer alıyor. Kıç tarafında eviyesi, ızgarası ve çalışma alanıyla geniş bir barbekü bölümü bulunuyor. Yan yürüme yolları üs yapıda kullanılan tutamaçlar ve yükseltilmiş vardavelalarla sayesinde güven veriyor. Baş tarafta tentesi bulunan iki kişilik güneşlenme alanı konumlandırılmış. Cam kapıdan giriş yapılan salonda sancak tarafta eviyesi, çift göz ocağı, buzdolabı ve saklama yerleriyle donanımlı bir mutfak, iskele tarafaysa yemek ve dinlenme bölümü konumlandırılmış. Hemen ilerisinde iyi bir görüş açısına sahip dümen mahalli var. Aşağıda iki kamara iki banyo ya da üç kamara bir banyo şeklinde yerleşim planı tercih edilebiliyor.
İLETİŞİM: apomare.com (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

BAVARIA C45

BAVARIA C45 – 214 bin 100 Euro

Bavaria’nın 14 metre boya ve 4.5 metre ene sahip yeni modeli C45 kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan bir tekne. Aile gezi ve charter kullanımı için teknede üç, dört ya da beş kamaralı yerleşim seçenekleriyle sunuluyor. Rahat bir yelken kullanımı için kendinden tramolalı floğa yer verilen modelde yelken sistemleri de çift dümenin yanındaki iki vince kadar taşınmış. 123.6m2 yelken alanının bulunduğu teknede kendinden tramolalı flok kısıtlı mürettebatla bile teknenin rahatça kullanılabilmesini sağlıyor. Uzun mesafeli seyirlere imkân tanıyan Bavaria C45’in 650 litre yakıt, 250 litre temiz su kapasitesi bulunuyor.
İLETİŞİM: bavariayat.com (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

PRINCE 33 SPORT CABIN

PRINCE 33 SPORT CABIN – 128 bin 600 Euro (makinesiz)

İtalyan tersane Nuova Jolly’nin Sport Cabin serisindeki 10.20 metre boyundaki teknesi Prince 33, ailece yapacağınız günlük ve konaklamalı gezileriniz için kullanışlı ve konforlu bir model. Teknenin havuzluğunda U şeklinde oturma grubu ve yemek masası bulunuyor. Dümen mahallinin arkasına mini-mutfak konumlandırılmış. Ön güvertede geniş bir güneşlenme alanı yer alıyor. Teknenin 475 litrelik yakıt, 90 litrelik temiz su kapasitesi var. Maksimum çift 350hp dıştan takma makinelerle donatılabilen modelin tam yolda 55 knot’a sürate ulaşacağı belirtiliyor.
İLETİŞİM: nuovajollymarine.com (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

İzole Hayatın Anahtarı Top 20 Tekne dosyamızın devamını Eylül 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..