Louis Vuitton America’s Cup’a dönüyor

Louis Vuitton America’s Cup’a dönüyor

Louis Vuitton America’s Cup’a geri dönüyor. Marka, Barselona’da yapılacak 37. edisyonun ve efsanevi eleme etabının unvan ortağı oldu.

Louis Vuitton, 37. America’s Cup Barcelona’nın unvan ortağı oldu ve efsanevi eleme etabı Louis Vuitton Cup’ı düzenlemek üzere geri dönüyor. Marka ilk olarak 1983 yılında America’s Cup’a dahil olmuştu.

Louis Vuitton, 29 Ağustos – 7 Ekim 2024 tarihleri arasında, beş Meydan Okuyucunun, Ineos Britannia, Alinghi Red Bull Racing, Luna Rossa Prada Pirelli, NYYC American Magic ve Orient Express Racing takımlarının kozlarını paylaşacağı yarışların da isim sponsoru oldu.

Louis Vuitton America's Cup
© Sander van der Borch / Artemis Racing

Louis Vuitton Cup olarak anılacak eleme yarışları sonunda kazanan takım, America’s Cup’ın 37. edisyonunda “Defender” Emirates Team New Zealand ile Barselona’da karşı karşıya gelecek. Louis Vuitton America’s Cup 12-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Louis Vuitton’dan yapılan açıklamada, “Marka iki dünyanın buluşmasını kutlamak için Amerika Kupası’na katılıyor: Yelken sanatının incelikle iç içe geçtiği, maceranın zarafetten ayrılmaz olduğu ve inovasyonun yeni ufuklar açtığı bir dünya. İki kurum, performans gelişimini asırlık geleneklerin gözetilmesiyle birleştiren aynı yenilikçi vizyonu paylaşıyor. Her ikisi de ister kupa sandıklarının yapımında ister AC40 ve AC75’in daha hızlı süzülmesini sağlayan “foil”lerde olsun; 3 boyutlu tasarım ve sürdürülebilir, hafif malzemelerin bir araya getirilmesi gibi alanlarda aynı yaklaşımları benimsiyor.” denildi.

Louis Vuitton 40 yıldır Amerika Birleşik Devletleri’nden Avustralya’ya, Bermuda’ya, Hong Kong’a, Dubai’ye, Fransa’ya ve İspanya’ya Amerika Kupası efsanelerini destekledi. 1851’de Amerika Kupası başlarken, 1854’te Louis Vuitton kuruldu. 1983 yılında Louis Vuitton, yarışmanın “Defender”ı ile “Challengers”ı arasındaki karşılaşma için özel bir kupa vermeyi teklif ettiğinde ise yolları kesişti.

Louis Vuitton her yıl Amerika Kupası’nın görünürlüğünü ve prestijini önemli ölçüde artırmaya devam ediyor.
Fransız Maison, 1983’te başlayan hikayeyi kaldığı yerden devam ettirerek Louis Vuitton Cup ödülü olacak kupanın yanı sıra, Louis Vuitton Kupası ve Louis Vuitton 37. America’s Cup Barcelona için iki kupa sandığı hazırlıyor.

Louis Vuitton America's Cup
Louis Vuitton America’s Cup kupa sandıklarını da tasarlayacak.

Sandıklar Asnières’deki tarihi Louis Vuitton atölyesinde özel olarak üretilecek ve sırasıyla iki kupayı taşıyacak: Auld Mug, 1851’den beri Amerika Kupası’nın galibine verilen ve dünyanın en eski uluslararası spor kupası olarak kabul edilen gümüş kase ve 1983’ten beri aynı adı taşıyan yarışmanın galibine verilen ve Maison’un inisiyatifiyle yaratılan bir kupa olan Louis Vuitton Kupası.

Louis Vuitton Kupası’nı elinde tutan “Challenger” bir kez daha Akdeniz sularına açılarak bir önceki yarışmanın galibi olan “Defender” Emirates Team New Zealand’a meydan okuma fırsatı bulacak.

“Bu tarihi yarışmaya Unvan Ortağı olarak geri dönmekten büyük bir gurur duyuyoruz. Barselona Port Vell, takımların giderek daha yenilikçi yatlarda cesaret, yetenek ve ustalıkla yarışacağı bir zarafet ve güç gösterisine sahne olacak. Bu değerler aynı zamanda Louis Vuitton’u ve Maison’un zanaatkarlarının ruhunu da yansıtıyor.” diyor Louis Vuitton CEO’su Pietro Beccari.

“Louis Vuitton America’s Cup Barcelona’yı şimdiye kadarki en olağanüstü hale getirmek için her gün çalışıyoruz. Louis Vuitton, adını ve ruhunu etkinliğe taşıyarak bir kez daha mükemmellik arayışımızın bir parçası oldu.” diyor Amerika Kupası Etkinliği CEO’su Grant Dalton.

Üç “Preliminary Regatta”nın sonuncusu olan Youth & Puig Women’s America’s Cup, Louis Vuitton Kupası ve Louis Vuitton 37. America’s Cup Barcelona, 2024 yılında Ağustos sonunda başlayarak Ekim sonuna kadar sürecek.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.