Norveçli Viknes Türkiye’de!

Norveçli Viknes Türkiye’de!

Norveçli Viknes Tersanesi, denizcilik tutkunlarına özgürlük ve kalite sunan modelleriyle Türkiye’de boy gösterecek. Türkiye pazarına odaklanan Viknes, bünyesinde ürettiği Skilso Yachts markasını Türk tekne severlerle buluşturmak için İstanbul’daki “Miramarin” ve Bodrum’daki “MT Marin” şirketleriyle bir bayilik anlaşması yapmıştı. Şimdi bu anlaşmaya Viknes’in kendi adıyla ürettiği modeller de eklendi.

1988 yılında Jan Inge Sivertsen tarafından kurulan Viknes, bugün 80’den fazla uzman zanaatkar, mühendis ve teknisyenin katkılarıyla Norveç kıyılarına özel, sağlam ve çok yönlü motor tekneler üretiyor. Bergen’in hemen dışındaki modern tesislerinde tasarımdan son dokunuşa kadar her aşamayı gerçekleştiren Viknes, şu ana kadar 2500’den fazla tekne satışıyla Norveç’in önde gelen motor tekne üreticisi konumunda yer alıyor.

Viknes Tersanesi, hali hazırda markanın adını taşıyan dört farklı boy ve iki farklı tipte (Pilot ve Sunbridge) tekne üretimi gerçekleştiriyor. Viknes 8, Viknes 930, Viknes 1030, Viknes 1030 Sunbridge, Viknes 1080 ve Viknes 1080 Sunbridge modelleriyle denizseverlere geniş bir ürün yelpazesi sunan tersane, denizcilikle geçirilen kaliteli zamanın artırılmasını amaçlıyor.

Flybridge'li Viknes 1080 Sunbridge modeli
Flybridge’li Viknes 1080 Sunbridge modeli

 

Tersanede üretilen tekneler, zorlu deniz koşullarına dayanıklı olacak şekilde sağlam bir gövde yapısı üzerine üretilirken her türlü hava ve deniz koşulunda güven ve üstün performans sunacak şekilde üretiliyor.

Viknes Tersanesi, Miramarin ve MT Marin işbirliği ile Türkiye’de denizcilik tutkunlarına kaliteli ve özgün bir deneyim sunmayı hedefliyor. Türkiye pazarında doğru ve güçlü ortaklar bulmanın önemine dikkat çeken tersane yetkilileri, yeni modellerini Düsseldorf Boat Show’da Türk denizcilik tutkunlarıyla buluşturacaklarını belirtiyor.