Numarine 32XP

Numarine 32XP

Sahibine özel düzenlenebilen geniş iç mekânları, güven veren gövdesi ve okyanus seyri yetenekleriyle 32XP, Numarine’in Explorer tekneler sınıfında suya inen ilk modeli olarak dikkat çekiyor.

Performanslı motoryatlarıyla tanınan Numarine, uzun mesafeli ekonomik seyirler vaat eden, yeni Explorer sınıfında suya inen ilk modeli 32XP ile karşımızda. 25 ilâ 40 metre arasında üç modelden oluşan XP serisinin 32.50 metrelik teknesi 32XP; korunaklı ve güvenli yan güverteleri, iyi düşünülmüş iç mekânları ve güvenli deplasman gövdesiyle dikkat çekiyor.

Numarine’in tüm modellerinde olduğu gibi Can Yalman’ın çizim masasından çıkan yeni 32XP, çelik gövde yapısına ve FRP kompozitten üretilen üst binaya sahip. Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Avustralya’ya dünyanın birçok noktasında temsilciliği bulunan Numarine, 32XP’nin ilk gövdesi Türkiye’de alıcı bulduktan sonra şu an üretimi devam eden ikinci gövdeyi 2018 yılının ortasında Amerikalı sahibine teslim edecek.

Haziran ayında suya indirilerek sahibine teslim edilen ve İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen özel bir davetle ilk kez meraklılarıyla buluştuktan sonra güneye inen Numarine 32XP ile test seyrine çıkmak üzere Hisarönü Martı Marina’nın yolunu tutuyoruz.

Geniş bir flybridge alanı sunuyor.
Geniş bir flybridge alanı sunuyor.

 

ETKİLEYİCİ GÖRÜNÜM

Bu uzaklara gitmek için yaratılmış bir tekne. Etkileyici görünümüyle marinanın ana iskelesine doğru yürümeye başlayınca uzaklardan hemen kendini fark ettiriyor.

İskeleye bordalamış teknenin ana güvertesindeki havuzluğa tik kaplı kıç platformdaki merdivenlerden ulaşıyoruz. Geniş havuzlukta 10 kişinin rahatlıkla ağırlanabileceği büyüklükte bir yemek masası, oturma grubu ile sandalyeleri ve gerisinde güneşlenme alanı, iskele taraftaysa servisi kolaylaştırmak için mini buzdolaplı bir bar yer alıyor. Havuzluktan salona geçiş parçalı kayar cam kapıyla yapılıyor.

Numarine 32XP test yazısının devamını Eylül 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.