RMK Marine’den klasik teknelere jest

RMK Marine’den klasik teknelere jest

KÜDENFOR (Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu) kurulduğundan günden beri güzel işlere imza atıyor ve ülkemizde denizcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlayan paneller, konferanslar ve etkinlikler düzenliyor.

Klasik Tekneler Platformu (KTP) da bu güzel girişimlerden biri olarak, “klasik çizgilerle, benzersiz veya sınırlı sayıda üretilmiş var olan yelkenli ve motorlu tekneleri kayıt altına alarak sertifikalandırmak, korumak, döneminin hatları ve malzemeleriyle günümüzde yapımını teşvik etmek, halka ve özellikle gençlere sevdirmek” amacıyla kuruldu.

Koç Grubu’nun denizcilik kültürümüze yaptığı katkılardan bir yenisi de KTP’na kayıtlı klasik teknelerin bundan böyle RMK Marine tersanesinde özel şartlarla bakım görme imkanına sahip olacak olması. RMK Marine’in KTP ile klasik teknelere ve klasik severlere yönelik oluşturduğu bu özel imkanlar sayesinde KTP tarafından tescil edilerek sertifikalandırılmış olan tekneler, ihtiyaç duydukları tamir bakım hizmetlerini çok daha uygun şartlarla elde edebilecekler.

Detaylı bilgi için Klasik Tekneler Platformu’na (iletişim@klasiktekneler.org) başvurabilirsiniz. klasiktekneler.org