Şehrin vazgeçilmezi: Nissan Micra

Şehrin vazgeçilmezi: Nissan Micra

Tamamen yenilenen yüzüyle Nissan Micra artık daha sportif, daha atletik ve daha konforlu özelliklere sahip.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Japon otomotiv devi Nissan, ilk kez 1983 yılında Micra’yı piyasaya sürdüğünden beri dünyada 7 milyon adetten fazla, Türkiye’de ise sunulduğu 2003 yılından bu yana 54 binin üzerinde satılarak ‘şehrin vazgeçilmez’ otomobillerinden oldu. Kasım ayında “Daha Sen” mottosuyla Türkiye’de satışa sunulan yeni Micra, iç ve dış görünümünden teknolojik donanımlara kadar birçok özellik ve sürücülerin kendi tarzlarını yansıtabilecekleri farklı seçenekler sunuyor.

Nissan Micra - Kabin
Aracın kokpiti ise değişimin en fazla yaşandığı alan olarak dikkat çekiyor.

FARKLI DONANIM SEÇENEKLERİ

Yeni Nisaan Micra; Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium olmak üzere dört farklı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Başlangıç paketi Visia’da 7inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto, akıllı şerit takip sistemi, akıllı sürüş kontrolü, fren destek sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, hız sabitleyici gibi özellikler bulunuyor. Tekna paketinde Visia’ya ek olarak 16 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörlü ön silecekler, karartılmış arka camlar ve deri direksiyon simidi yer alıyor. Platinum paketinde Tekna paketine ek olarak deri vites topuzu ve el freni, Bose personal hoparlör, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı ve hareketli nesne algılama sistemi var. Platinum Premium paketindeyse Platinum’a ek olarak otomatik kararan iç dikiz aynası, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı sunuluyor.

CESUR TASARIM

2003 yılından bu yana sade bir dış tasarımla üretilen Nissan Micra; yeni güçlü, kaslı yapısı ve çekik ön farlarıyla artık daha agresif çizgilere sahip. Aracın kokpiti ise değişimin en fazla yaşandığı alan. Artırılan malzeme kalitesi, ergonomik koltuklar, ön göğüs ve direksiyon simidi ayrıntıları oldukça dikkat çekici detayları barındırıyor.

TEK MOTOR SEÇENEĞİ

Yeni Micra’da benzinli 1.0 litre ve 100 beygir güç üreten motor, beş ileri manuel ve yedi ileri otomatik (CVT) şanzıman seçenekleriyle satışa sunuluyor. Yeni aracın motoru, aracın karakterine uyacak ve olabilecek en iyi performans ile yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlanmış. Fabrika verilerine göre araç karma kullanımda 4,5 ile 4,7 litre arası yakıt tüketimine sahip.
İLETİŞİM: nissan.com.tr

Nissan Micra yazısı Mart 2020’de 148. sayımızda yayınlanmıştır.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.