X-Yachts X5⁶

X-Yachts X5⁶

Niels Jeppesen ve tasarım ekibinin elinden çıkan X-Yachts X56, cazip ve güçlü görünüşlü safkan bir cruiser.

X-Yachts, 40-65ft arasında altı model bulunan ve sırada 60ft bir teknenin olduğu yeni saf X serisini istikrarlı olarak yeniliyor. İlk tekne denize atılmadan önce beş adet sattıkları X56’da ise en etkili birleşimi yakalamış gözüküyorlar.

Aralık ayının başında çekilmiş ilk seyir fotoğrafları Niels Jeppesen ve tasarım ekibinin elinden çıkan cazip ve güçlü görünüşlü bir cruiser sergiliyor. Tekne geniş apazda mükemmel yelken yapacak şekilde tasarlanmış, dolayısıyla genişliğin kıça kadar taşındığı model çift dümen palasıyla dengeli bir forma sahip.

Standart yelken planına Alman ıskota sistemli anayelken ve ıskotaları gömme yuvaya yönlendirilen kendinden tramolalı flok dahil. Opsiyonlar arasında bumba içinden camadan, daha geniş bir flok ve sert havalar için geride bir pruva ıstralyası da eklenebiliyor. Tekne sahipleri daha uzun bir karbon arma, elektrikli güverte altı Code Zero sarma sistemi ve geri çekilebilir manevra pervaneleri de tercih edebiliyor.

Müşterilerden alınan geri bildirimler doğrultusunda, içeride konforlu bir yaşam alanına da önem verilmiş. Yeni bot atma/çekme sisteminde 3m bir RIB’i garaja alabilecek elektrikli bir vinç kullanılırken, elektrikli pasarella düzgün bir şekilde iskele taraftaki yuvasında muhafaza ediliyor. Aşağıda sekiz farklı yerleşim seçeneği ve üç farklı stil sunuluyor.
İletişim: x-yachts.com/tr

X Yachts X56 - Yerleşim planı
X Yachts X56 – Yerleşim planı

X-YACHTS 56– TEKNİK ÖZELLİKLER

GÖVDE BOYU 16.58m (54ft 5in)
EN 4.90m (16ft 1in)
SU ÇEKİMİ (standart salma) 2.90m (9ft 6in)
DEPLASMAN 18.1 ton
TOPLAM YELKEN ALANI 157m2
FİYATI 940 bin 300 Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)