Sudaki yenilikler

Sudaki yenilikler
Samba 11 - Mag Marin
Mag Marin tarafından üretilen Samba 11’in Türkiye distribütörlüğünü Marina Deniz Araçları üstlendi.

Yeni yılla birlikte denizcilik dünyası hareketlenmeye, üretici firmalar yeniliklerini kullanıcılara sunmaya başladı. Sezonda tekne alacaklar, ekipman eksiklerini tamamlayacaklar ya da deniz keyfini artıracak su oyuncağı arayanlar için 2021’in en yeni tekne modellerini, ekipmanlarını ve su oyuncaklarını Sudaki Yenilikler dosyasında bir araya getirdik.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu – Betül Usta

SAMBA 11 – 200 bin EURO (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
Mag Marin Yatçılık, birçok yarış kazanan kompozit yelkenli yarış teknelerinden sonra yeni nesil sürat teknesi Samba 11’i suya indirmeye hazırlanıyor. 11 metre boyundaki yeni model ile tersane son yıllarda büyük talep gören 10 metre civarı günlük, hızlı, kullanımı ve bakımı kolay olan sürat tekneleri pazarını hedefliyor. Türkiye’deki tek yetkili satış temsilciliği sektörün deneyimli firmalarından Marina Deniz Araçları tarafından yapılacak olan tekne açık ve kapalı olmak üzere iki farklı versiyonda üretilecek. Gövde tasarımı Stimson Yacht Design’a ait modelin üretiminde sağlamlık ve yüksek performans için vakum-kompozit ve epoksi-eglass teknikleri kullanılıyor. Açık modelde kokpitte üç kişilik dümen mahalli bolster tipi koltukla kıç tarafta altı depo olarak kullanılabilen opsiyonel güneşlenme minderi ve entegre oturma grubu yer alıyor. Kapalı kabinli modelde dümen mahallinin arkasında beş kişilik oturma grubu bulunuyor. Her iki versiyonda da başüstünde karşılıklı oturma grubu ve yemek masası, başaltındaysa 1.90 metre boyunda çift kişilik yatak ve duşlu kapalı tuvalet yer alıyor. Kapalı modele ayrıca kıç kamara eklenerek yatak kapasitesi artırılabiliyor. Performans odaklı tasarlanan model çift 250-350hp arası makinelerle donatılabiliyor. Çift 300hp Mercury makinelerle Samba11’in maksimum 45 knot sürate ulaşması bekleniyor.
İLETİŞİM: marina.com.tr

Leopard 42
Leopard 42

LEOPARD 42 – 459 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.)
Deniz mimarı Simonis & Voogd imzası taşıyan model geniş yaşam alanları, konfor ve vazgeçilmez yelken performansı vaat ediyor. Modelin havuzluğunda karşılıklı oturma grupları ve yemek masası yer alıyor. Dümen mahalli iyi bir görüş açısı için yukarıda sancağa yerleştirilmiş. Standartta 66.6m2 anayelken ve 46.5m2 cenova yelken alanına sahip modelde daha yüksek performans için farklı yelken seçenekleri de sunuluyor. Havuzluktan salona girdiğinizde alışılmış düzenin dışında bir yerleşim sizi karşılıyor. İskele tarafa oturma grubu ve yemek masası, baş tarafaysa tam donanımlı mutfak konumlandırılmış. 12.67 metre boyundaki tekne üç kamara, üç banyo ve dört kamara, dört banyo seçeneğiyle sunuluyor.
İLETİŞİM: solodeniz.com

CHASING M2 SUALT DRONE
CHASING M2 SUALT DRONE

CHASING M2 SU ALTI DRONE
Mini ROV sınıfının en son temsilcisi Chasing M2 ile teknenizin karina kontrolünü sudan çıkarmadan veya dalgıç kullanmadan yapabilir, seyir yaptığınız koyların sualtı güzelliklerini keşfedebilir ve sevdiklerinizle keyifli sualtı çekimleri yapabilirsiniz. Beş kilogramın altındaki ağırlığı sayesinde istediğiniz yere beraberinizde kolayca götürebilirsiniz. 100 metre derinliğe kadar inebilen Chasing M2 ile 4K ve HD1080 kalitesinde fotoğraf ve video çekimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda dalışınızı sosyal medyada canlı olarak da yayınlayabilirsiniz. Daha iyi bir görüş için iki adet 1200 lumen dimli LED ışıkla donatılan drone, sekiz adet vektörel itici sayesinde istenilen her yönde ve açıda hareket edebiliyor. Projectinblue güvencesiyle satışa sunulan ürünün fiyatı 25 bin 500 TL’den başlıyor.
İLETİŞİM: projectinblue.com

Lift Foil
LIFT FOIL
Adrenalin dolu bir sörf deneyimine olanak sağlayan hydrofoil teknolojisi kullanılan Lift Foil elektrikli sörf tahtası, 40km hıza ulaşabiliyor. Rüzgarı ve dalgaları beklemeden suyun üzerinde süzülmeye imkan sağlayan ürün, 40-60 dakika kullanım süresi sağlıyor. Su geçirmeyen ve batmayan kablosuz bluetooth el kumandasıyla, 5000W gücündeki motoru kolayca kontrol edilebiliyor. İki saatten kısa sürede şarj olabiliyor.
İLETİŞİM: avartluxurytoys.com

2021’in yeni teknelerini, yeni ekipman ve su oyuncaklarını inceldiğimiz Sudaki yenilikler dosyanın devamını Şubat 2021 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..