Sunseeker Manhattan 68

Sunseeker Manhattan 68

Sunseeker yeni modeliyle beach club konseptini kucaklarken teknenin su üstünde iyi bir performansa sahip olmasına özen göstermiş. Merak edilen modelle Poole’da, kendi sularında bir test seyrine çıkıyoruz.

Sunseeker beach club konseptine en az diğer üreticiler kadar tutkuyla el atmış. Eğilim kıç tarafta oturma yerleri ve pişirme sistemleriyle başlamıştı, ancak zaman içinde 90 Ocean örneğindeki gibi yeni modellerin beach club’tan başlayarak baş tarafa doğru tasarlandığı bir forma evrildi.

Popüler 66’nın yerini alan Manhattan 68 bu kadar ileriye gitmiyor fakat havuzluktaki bir düğmeye basıldığında kıç ayna paneli yukarı açılarak dalış tüplerinden usturmaçalar ve havlulara kadar her şeyi saklayabilen farklı depolama çözümleri sunan bir oyuncak sandığı ortaya çıkıyor. Bu alanda bir çift Seabob için hemen yakınındaki şarj bağlantı noktalarıyla düzenlenmiş bir dolap bile bulunuyor, böylece bu oyuncakları şarj edebilmek için tekne üzerinde taşımanız gerekmiyor. Bu kısımda bir tik bank ve kıç ayna panelinin şık alt yüzünde sabit bir duş ve spot aydınlatmalar mevcut, paneli kaldırmadan hızlı bir duş almak isterseniz hemen yakında bulunan güverte duşunu da kullanabiliyorsunuz. Standart donanım listesinde yer verilen hidrolik yüzme platformuyla birlikte tasarlanan alan su sporları için ideal bir start hattı sunuyor ve tüm eşya tek bir noktada güvenle saklanabiliyor.

SOMUT GELİŞMELER

66 üzerine kurulu 68 ciddi bir çıkış hedefliyor ancak tasarım ekibi dışarıdan görülen estetik yeniliklerden fazlasını yapmayı uygun görmüş. Çok işe yarayan yenilikler var; özellikle yemek grubu- güneşlenme alanı kombinasyonuyla dizayn edilen konforlu baş güverte, yaşam mahalliyle eşleştirilen kıç tarafta geniş havuzlukla tamamlanan ana güvertede. Yüksek vardavelalar, sağlam bağlama ekipmanı ve halatları kolayca ortadan kaldırıp saklamanızı sağlayan koçboynuzlarına yakın kullanışlı halat portuçlarıyla çok pratik bir güverte yaratılmış.

66’ya göre en çok değişikliğe rastlanan yer salon. Bunlar arasında master kamara merdivenlerinin hemen havuzluk girişinden iskele vasata taşınması da yer alıyor. Bu iki şekilde yarar sağlıyor; kuzine içe doğru daha fazla genişleyebiliyor ve merdiven sancak taraftaki oturma grubunun karşısındaki sabit TV arkasında düzgün biçimde gizlenebiliyor.

Salonun tamamı camlı bölümü çok etkileyici; dekorun pastel renkleri sayesinde zaten keyif verici bir aydınlık sunan salonun her bir köşesine doğal ışık yayılabiliyor. Cam hattı alçak ve öne doğru oldukça uzun, böylece alt dümende kör noktalar ortadan kalkıyor. Salon gece de çok keyifli, tavandaki yıldız görünümlü LED aydınlatma tüm yaşam mahallerine yayılan görsel bir gösteri sergiliyor.

Tüm misafir yaşam yerleri alt güvertenin baş tarafında konsolu ikiye ayıran merkezi bir girişten erişilen bölgede bulunuyor. Birbirine eş iki adet iki kişilik kamara mevcut, her ikisi de iyi ölçeklendirilmiş ve çekici şekilde tefriş edilmiş. İki kamaranın da günlük banyoya doğrudan erişimi olmasa da bol miktarda saklama yerleri ve teknenin ses ve görüntü sistemi için bağımsız kontrolleri var. VIP suiti kapı yanındaki zarif paslanmaz kenarlı raflar ve iskele taraftaki şık yeni çalışma masasıyla iç tasarımcılara yeteneklerini sergileme olanağı sağlamış.

Sunseeker Manhattan 68 seyir test yazısının Mart 2021 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..