Mart sayısında dergimizde neler var?

Mart sayısında dergimizde neler var?

2021 Mart ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Motor Boat & Yachting Türkiye - Mart 2021 sayısı kapağı, 2021

Haberler

  • Her türlü hava ve deniz koşuluna uygun tasarlanan XO 260 Cabin ile soğuk ve yağışlı bir İstanbul gününde test seyrine çıktık.
  • Gazeteci Ali Boratav, drone fotoğraflarıyla zenginleştirdiği Mavi Yolculuk Rehberi’nden okuyucularımız için yedi harika koyu seçti.
  • İngiltere’nin seçkin üyelerinden oluşan jüri bu yılın MBY Ödülleri‘nde kazanan motoryatları açıklıyor.
  • Sunseeker’ın beach club konsepti ve performansıyla önce çıkan yeni modeli Manhattan 68i inceliyoruz.
  • Uzun süredir hayalini kurduğu beyaz kıta Antarktika’ya teknestopla ayak basan Tülay Sabaz, yaşadığı deneyimlerini anlatıyor.
  • Kış aylarının teknede yarattığı olumsuz etkileri silmek ve onu yeni sezona hazırlamak için öneriler.
  • Yeni tekneler; Axopar 22 Spyder, Vicem 50 Classic, Grand Soleil 44 Performance, X-Yachts X56

Start Hattı

Türkiye’den..
– Türkiye’nin köklü yelken okullarından Hedef Yelken, kendi yat kulübünü kurdu.
Bahçeşehir Uluslararası Yelken Kulübü’nün düzenlediği BAUISC İlkbahar Trofesi bu yıl beşinci yaşını kutluyor. 17 Mart – 2 Mayıs 2021 tarihleri arasında dört ayrı etapta düzenlenecek olan trofenin detaylarını kulüp komodoru Doğancan Öz ile konuştuk.

Yurtdışından…
– Kasım ayı başında Fransa’nın Atlantik sahillerinden start alan ve dünyanın belki de en zor yelken yarışlarından biri olan Vendée Globe, yaklaşık 80 günlük devriâlemden sonra son buldu.
– Royal Ocean Racing Club tarafından düzenlenen ve klasikleşmiş yelken yarışları arasında olan Fastnet yarışı bu yıl 500 tekne gibi inanılmaz bir rakama ulaştı.
– Bankerlerin kralı olarak tabir edilen ve Gitana açıkdeniz yelken takımının kurucusu Benjamin de Rotschild, 57 yaşında geçirdiği kalp krizi sonrasında hayata gözlerini yumdu.

Ve dahası Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleriyle Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Yeni Teknolojiler
– Volvo’nun yeni Assisted Docking yazılımı rüzgâr ve akıntının etkilerini karşılayarak yanaşma manevralarınızı kolaylaştırıyor.
– Tecrübeli denizci Rachael Sprot kuvvetli hava şartlarında fırtına anayelkenini nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler veriyor.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Online Deniz Müzeleri
– Pandemi gerçekliğinden biraz uzaklaşmak ve evde geçirdiğimiz saatleri renklendirmek için online deniz müzelerini geziyoruz.

Başka Türlü Yaşamak
– Son altı yıldır denizlerde dolaşan pilot Betül Çil, sonsuz maviliklere açılan deniz tutkusunu anlatıyor.

Alışveriş
– İş yaşamından doğa yürüyüşlerine, gündelik şıklıktan sportif aktivitelere, hayatın her yönüyle ilgili kadınlar için çok amaçlı ve canlandırıcı alternatifler belirledik.

Öteki Dünya
– Skoda’nın yenilenen Octavia modeli, sizin ve ailenizin konforunu, güvenliğini düşünen pek çok işlevsel özellik sunuyor.

Dergimizi okumak için App StoreTurkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.