Motor Boat Ödülleri – 2021 Kazananları

Motor Boat Ödülleri – 2021 Kazananları

2021 Motor Boat Ödülleri - Kazananlar

Haftalar süren değerlendirmenİn ardından, Motor Boat Ödülleri ‘nde jürimizin belirlediği yılın motoryatlarında kazananlara yakından bakıyoruz.

40FT ÜZERİ SPOR GEZİ TEKNELERİ
AZIMIT S6
Bunun, fikir birliğine varmakta en zorlandığımız kategori olduğunu itiraf etmeliyiz. İşin aslı, beş finalistimizin her biri mükemmel tekneler ve bunlardan herhangi birini birinci seçebilirdik. Aynı nedenle, herhangi birini de övgüye değer olarak ayırmanın haksızlık olacağını düşündük. Ancak, üç oturum sonrası nihayet kazananın Azimut olduğuna karar verdik. Cesur üç IPS’li yerleşimi bu boy bir tekneye yalnızca güçlü bir performans ve etkileyici bir yakıt verimliliği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda geniş bir master kamara, cömert boyutlarda bir VIP kamara ve rakiplerinde göreceğiniz ranzalı kamara yerine düzgün bir çift kişilik yataklı kamara için alan açıyor.

Dahası, tekne yalnızca güzel gözükmekle kalmayan, aynı zamanda klas detaylarla bezeli ama seyir açısından da başarılı, çarpıcı bir tasarıma sahip. Azimut S6 mesafeleri sakince ve sorunsuz katederken de Cote d’Azur plajlarında boy gösterirken de rahat bir tekne.

Hepsinden öte, her bindiğinizde size ve konuklarınıza kendinizi özel hissettirecek bir tekne ve ciddi bir fiyat etiketine sahip büyük bir sportcruiser için böylesi bir etkileyici özelliğe paha biçmek mümkün değil. İletişim: karina.com.tr

ÖZEL ÜRETİM YATLAR
PERSHING 8X
Pershing bile pazarın daha fazla hacim ve yaşam alanlarına daha fazla odaklanma talebine karşı kayıtsız kalamıyor. Bu, performans olarak tüm rakiplerini geride bırakma iddiasında olmakla övünen bir marka için sorun olabilirdi. Ne var ki Pershing sıradan bir tersane değil ve 8X’te tüm becerisini göstererek, önceki modellerinden daha geniş bir yat yaratmayı başarırken, bir Pershing gibi kullanılan ve performans sergileyen bir tekne yaratmayı başarmış.

Tekne 84ft’in biraz altında uzunluk ve 57 ton ağırlığa sahip, ancak azami sürati neredeyse 50 knot; 35-45 knot arası bir süratte bütün gün seyir yapabilir. Daha büyük olmasına, içeride ve dışarıda 82’den daha fazla alan sunmasına rağmen karbon fiber üst inşası ve yeni yüzey tahrik sistemiyle tekne yalnızca her zamanki kadar iyi bir performans göstermekle kalmıyor, hem süratli seyirde hem de marina içinde daha kolay abranabiliyor.
İletişim: denturyat.com

Motor Boat Ödülleri yazısının devamını Mart 2021 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..