Güçlü ve karizmatik; Toyota Hilux

Güçlü ve karizmatik; Toyota Hilux

Etkileyici yeni tasarımı, konforu ve üstün teknolojik donanımlarıyla bir şehir aracı olarak dikkat çeken Toyota Hilux ’ı inceledik.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Toyota’nın “Yenilmez” kimliğiyle zorlu yol koşullarına meydan okuyan pick-up’ı Hilux yenilendi. İlk kez tanıtıldığı 1968 yılından beri dünyada en çok tercih edilen pick-up olmayı başaran Hilux, her geçen nesil evrimleşirken; güçlü 2.8 litre motoru ve yeni süspansiyon geometrisiyle kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik konusundaki başarısını sürdürüyor.

Güçlü bir görünüm için Toyata Hilux ’ın ön tampon, ızgara ve LED farları yeniden tasarlanmış. Eklenen LED sis farları aracı daha şık hale getirirken, LED stop lambaları ve 18inç alüminyum jantlarla model bir önceki versiyona göre etkileyici bir tasarım kazanmış.

Yeni Toyota Hilux kabin

GÜÇLÜ GÖRÜNÜM

Adventure, Hi-Cruiser ve Invincible olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satışa sunulan Toyota Hilux; Hi-Cruiser ve Invincible donanım seviyelerinde premium LED farlar, LED arka stop lambaları ve 18inç alaşımlı jantlar gibi özelliklerle sahip. Invincible versiyonu ise dış ve iç tasarımıyla diğer versiyonlardan ayrılıyor.Bu versiyonda modele özgü LED far tasarımı, 18inç siyah alüminyum alaşımlı jantlar, farklı ön tampon, koyu gri tampon altı koruma ve dış aynalar, mat siyah arka kasa roll-bar, siyah boyalı sürgülü kapak, modele özgü çamurluk üst koruyucu ve koyu gri arka tampon gibi farklılıklar var.

Her donanım seviyesinde 8inç’lik dokunmatik ekran, ön ve arka park sensörleri standart olarak yer alıyor. Geliştirilmiş multimedya sistemi, daha hızlı bir yazılım ve ekran tepkileriyle araç içi deneyimi artırırken; Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonlarına uyumla hale getirilmiş. Güncellenmiş kabinde, yeni sürücü gösterge tasarımı ve her türlü sürüş koşulunda rahatlık sağlayan mekanik düğmelerin kombinasyonuyla uyumlu bir kullanım sağlanmış. Toyata Hilux ’ta daha iyi sürüş kalitesi ve konfor için süspansiyonların yanı sıra direksiyon sisteminde de geliştirmeler yapılarak daha akıcı bir sürüş karakteri elde edilmiş.

PERFORMANS

Toyata Hilux, tüm versiyonlarında 2.4 litrelik dizel motor seçeneğiyle sunuluyor. Altı ileri manuel veya altı ileri otomatik şanzımanla eşleştirilebilen motor; 150hp güç ve 400Nm tork üretiyor. 5325mm uzunluğa, 1900mm genişliğe ve 1815 mm yüksekliğe sahip modelin 3085mm dingil mesafesi bulunuyor. Zorlu yol koşullarının üstesinden gelmesi için tasarlanan Hilux, 29 derecelik yaklaşma ve 27 derecelik uzaklaşma açısıyla 310mm’lik sürüş yüksekliğine sahip. Aracın maksimum su geçiş derinliği kapasitesiyse 700mm.
İLETİŞİM: toyota.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.