Virtue V10

Virtue V10

Sportif tasarımı, üstün gövde yapısı ve yenilikçi özellikleriyle sahibine eşsiz bir deneyim yaşatmayı vaat eden Virtue V10 ile İstanbul Boğazı’nda seyre çıktık.

YAZI: Selcen Tanınmış — FOTOĞRAFLAR: Osman Uğur

İskandinav esintili spor tekneler her geçen gün piyasadaki ağırlığını artırıyor. Polonyalı tersane tarafından üretilen Virtue V10 da onlardan biri. İlk olarak HOC Yachts 33 ve yakın zamanda X-Power 33C’de kullanılan patentli Petestep gövde yapısı, sürtünmeyi yüzde 10 ile 30 arasında azaltırken hızlanmayı yüzde 30 ile 50 arasında artırıyor. Trend belirleyiciler için tasarlanan modelin şık hatları ve dış kullanım alanını genişleten yenilikçi katlanır yan balkonları bulunuyor.

Virtue Yachts’ın Türkiye temsilciliğini yat-yarış camiasının yakından tanıdığı Emir İçgören’in yönetim kurulu başkanı olduğu Mayco Marine yapıyor. Mayco Marine, 2022 yılında J/Boats Türkiye temsilciliğiyle girdiği teknecilik sektöründeki faaliyetlerini Flipper Boats ve Virtue Yachts markalarıyla sürdürüyor. Çocukluğundan beri yelkenle iç içe olan profesyonel yelken sporcusu İçgören, bunu iş hayatına taşımak istemiş ve distribütörlüğün yanı sıra; haftalık tekne kiralama ve güverte kaplama uygulayıcılığını da şirketin iş tanımına eklemiş.

Virtue V10’un en sevilen özelliklerinin başında her iki yana açılan havuzluk terasları geliyor.
Virtue V10’un en sevilen özelliklerinin başında her iki yana açılan havuzluk terasları geliyor.

Virtue V10’un hali hazırda Open ve T-Top versiyonları bulunuyor, sıklıkla sorulan Cabin versiyonunun ise tasarım çalışmaları sürüyor. Türkiye’de daha çok T-Top versiyonu tercih ediliyor. Tekneyi daha önce şubat ayında düzenlenen Bosphorus Boat Show Kara Fuarı’nda inceleme şansı bulmuş fakat test seyri için uygun zamanı beklemiştik. Modeli deneyimlemek için haziran ayının başında Emir İçgören ile İstinye Marina’da buluşuyoruz. İstanbul’un incisi Boğaz’da denizciliğiyle ön plana çıkan tekneyi test etmek için her şey uygun.

AKILLI ÇÖZÜMLER

10 metre boyundaki Virtue V10, İskandinav tarzını yansıtan pek çok inovasyonla donatılmış bir model. Modern ters açılı pruvalı, entegre güneş panelleri bulunan T-Top güneşliğe sahip tekneye ilk adım attığınızda güverte yaşam alanı, ortadaki yemek ve dinlenme bölümü, her iki taraftaki havuzluk terasları ve baş tarafta yer alan güneşlenme alanıyla oldukça ekileyici.

Virtue V10 izlenim yazısının devamnını Temmuz 2024 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi dijital platformda okumak isterseniz IOS uygulamamızdan abone olabilirsiniz.