Yeni Peugeot 5008 sonbaharda Türkiye’ye yollarında yerini alacak

Yeni Peugeot 5008 sonbaharda Türkiye’ye yollarında yerini alacak

Peugeot, 2025 yılında Avrupa’da en geniş elektrikli otomobil yelpazesini sunmayı hedefliyor ve bu kapsamda tamamen yeni 7 koltuklu ileri seviye SUV modelleri Yeni Peugeot 5008 ve Yeni Peugeot E-5008’i 2024 yılının son çeyreğinde Türkiye’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni Peugeot 5008 ve E-5008, yeni tasarım imza kodlarını, geniş iç hacmi ve sürüş keyfini yeni bir seviyeye taşıyor. Özellikle elektrikli performansıyla öne çıkan bu modeller, kullanıcılara benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Peugeot 5008, 7 yolcuya kadar olağanüstü bir yaşam alanı sunan, sınıfında öncü tamamen elektrikli bir SUV olarak yeni standartları belirliyor. Türkiye yollarında 2024’ün son çeyreğinde yerini alacak olan Yeni Peugeot 5008 ve E-5008, başlangıçta iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak: 136 HP gücünde 48V hibrit teknolojili benzinli motor ve 210 HP gücünde %100 elektrikli versiyon.

Yeni nesil Peugeot 5008, geniş iç hacmi, ileri teknolojik donanımları ve üstün konforuyla dikkat çekiyor. Elektrikli performans ve modern tasarımıyla Yeni Peugeot 5008 ve E-5008, kullanıcılarına hem çevre dostu hem de keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Sürücünün, etkileyici Panoramic i-Cockpit ile benzersiz bir sürüş deneyimi yaşaması hedefleniyor.
Sürücünün, etkileyici Panoramic i-Cockpit ile benzersiz bir sürüş deneyimi yaşaması hedefleniyor.

Güçlü ve Rafine Tasarım

Yeni Peugeot 5008 ve Yeni Peugeot E-5008, ileri teknolojili estetik tasarımıyla yeni bir yaklaşım sergiliyor. 4,79 metrelik uzunluğu, 1,89 metrelik genişliği ve 1,69 metrelik yüksekliğiyle yeni 5008, yüksek ve belirgin omuz çizgisi ve cömert boyutlarıyla birlikte yolda güçlü bir duruş ortaya koyuyor. Bu tasarım, hareketi çağrıştıran unsurlarıyla dikkat çekiyor.

Modern ve Çarpıcı Detaylar

Arka camın eğimli tasarımı, çarpıcı yan tasarım öğeleri ve yeni ışık imzasıyla birlikte gövde rengi yenilikçi ön ızgarayı da içeren ön tasarım ile tamamlanıyor. Ultra kompakt farlar, radyatör ızgarasının üzerinde yer alan ve ön kısmın tamamını saran ince, zarif bir şeride yerleştiriliyor. Ayrıca Allure versiyonunda LED farlar sunuluyor. GT versiyonu ise, trafik koşullarına göre far huzmesini otomatik olarak ayarlayan ve diğer sürücüleri rahatsız etmeden optimum aydınlatma sağlayan PEUGEOT’nun yeni Pixel LED teknolojisiyle yollara çıkıyor.

Yenilikçi Jant ve Logo Tasarımı

Peugeot 408 ve E-3008 ile başlayan yenilikçi yaklaşımı devam ettiren yeni E-5008, modern tasarım ile aerodinamik performansı iyileştiren özel jantlarla donatılıyor. Geometrik teknik tasarımıyla dikkat çeken 19 ve 20 inçlik jantların ortasında yeni Peugeot logosu yer alıyor.

Dinamik ve Yalın Hatlar

Yeni Peugeot 5008, pürüzsüz, akıcı yan hatlarıyla dinamik ve yalın bir tasarım benimsiyor ve yan cam fitillerini kapılarda gizleyerek daha zarif bir görünüm oluşturuyor. Yeni Peugeot 5008 ve E-5008, 6 renk seçeneği ile satışa sunulacak. Yenilikçi dikromatik pigmentler sayesinde Obsession Mavi rengi, ışığa ve gövdenin şekline bağlı olarak maviden yeşile dönüşerek E-5008’in yeni bir çağa girişini zarif bir şekilde ifade ediyor. Yeni Ingaro Mavisi, ince yansımalarıyla yeni E-5008’in modern çizgilerini harika bir şekilde vurguluyor. Ayrıca Okenit Beyaz, İnci Siyah, Tekno Gri ve Titanyum Gri renk seçenekleri de bulunuyor. 5008 GT, standart olarak çift renkli ve parlak siyah tavanla sunuluyor.

Yeni Peugeot 5008 ve Yeni Peugeot E-5008, ileri teknoloji ve şık tasarımı bir araya getirerek SUV segmentinde yeni standartlar belirliyor. Hem estetik hem de performans açısından iddialı olan bu modeller, Peugeot’nun yenilikçi yaklaşımını yansıtıyor.

Dergimizi dijital platformda okumak isterseniz IOS uygulamamızdan abone olabilirsiniz.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published.*