Çarpıcı detaylara sahip Volkswagen Arteon R-Line

Çarpıcı detaylara sahip Volkswagen Arteon R-Line

Volkswagen Arteon R-Line

Volkswagen Arteon R-Line, özel tasarımı, aerodinamik görünümü ve çevresel görüş sistemiyle bir otomobilden daha çok sanat eserini andırıyor.

Yazı: Eray Emin Aydemir

Otomobil denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri de şüphesiz Volkswagen… Ülkemizde de hayranları bulunan bu marka, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve sürekli kendini yenilemesi sebebiyle geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor. Volkswagen’in yeni ürünlerinden Arteon R-Line ise bu ilerlemenin en büyük ispatı niteliğinde. Araç ilk bakışta dış tasarımıyla farkını yansıtıyor. Otomobilin 2.837 mm’lik uzun aks mesafesi, sadece sportif açıdan aracı desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda iç mekânda daha fazla alan oluşmasına neden oluyor. R-Line’da ayrıca aerodinamik ön tamponda yer alan C formundaki hava girişleri ve isteğe bağlı olarak sunulan koyu antrasit renkli 20 inçlik alaşımlı “Rosario” jantlar, otomobilin dinamik dış görüşünü gözler önüne seriyor.

Otomobilin iç tasarımı ise özel zevklere hitap eder nitelikte. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilen ve Nappa deriyle kaplanan ergoComfort koltuklar, sürücü ve ön yolcu için 14 farklı yönde ayarlanabiliyor. Böylece oturma yüksekliği, sırtlık oturma eğimini kendinize göre ayarlamanız mümkün. Ayrıca uzun süreli sürüşlerde masaj fonksiyonuna sahip sürücü koltuğu, üç farklı ayar hafızasıyla sıra dışı bir sürüş deneyimi sunuyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı, yüksek ayarlı özel yansıtma camı üzerine, hız, navigasyon yönlendirmeleri, sürüş destek sistemlerinin uyarıları gibi önemli bilgileri ekrana yansıtıyor. Siperliğin üst bölümünden yükselen bu sistem gözünüzü yoldan ayırmadan tüm önemli sürüş bilgilerine ulaşmanızı sağlıyor.

Volkswagen Arteon R-Line inceleme yazımızın devamını Nisan 2018 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.