Yeni tasarım ikonu: Toyota C-HR Hybrid

Yeni tasarım ikonu: Toyota C-HR Hybrid

Sürüş keyfini artıran özellikleri, lüks kabin detayları ve çevreci yaklaşımıyla yeni Toyota C-HR Hybrid, geleceğin otomobil standartlarını belirlemeye aday.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Otomobil seçimi, sadece bir ulaşım aracı tercihi değil, kişisel bir imaj meselesi çoğu zaman. Yeni Toyota C-HR Hybrid, ikinci nesliyle birlikte premium tasarımı, tam hibrit teknolojisi lüks kabin özellikleri ve çevreci yaklaşımıyla otomobil tutkunlarını etkileyecek pek çok detaya sahip.

Otomobil, SUV segmentine getirdiği yeni bakış açısıyla dikkat çekiyor. Premium tasarımıyla öne çıkan ikonik model, cesur tarzını daha da ileriye taşıyor. İkinci nesildeki keskin ve çarpıcı tasarımı, kullanıcı odaklı dijital kokpiti, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavanı ve yeni teknolojileriyle göz kamaştırıyor. Otomobilin coupe profilinin daha da keskinleşmiş olması, premium algısını güçlendiriyor.

GELECEĞİN TASARIMI

Parabola tasarımlı Premium LED ön farlar, aracın agresif görünümünü vurgulayarak ileriye taşıyor. Yandan bakıldığında, keskin hatları ve gövdeye gizlenmiş kapı kolları sadece aerodinamiğini iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda aracın yalın tasarımına da katkı sağlıyor. Ayrıca, Yeni Toyota C-HR’da ilk kez sunulan çift renk gövde tasarımı, aracın arka sütununu da kapsayarak estetik bir bütünlük sağlıyor. Tamamlayıcı nitelikteki 19inç alüminyum alaşımlı jantlar ise otomobilin dinamik görünümünü destekliyor. Modelin arka bölümünde devam eden dinamik hatlar, şerit tasarımlı ve Toyota C-HR imzalı LED arka stop lambalarıyla hemen fark ediliyor.

12.3inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL premium ses sistemi, “shift by wire” elektronik vites, gelişmiş ambiyans aydınlatması gibi özellikler, sürücü ve yolcu deneyimini en üst düzeye çıkarıyor.
12.3inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL premium ses sistemi, “shift by wire” elektronik vites, gelişmiş ambiyans aydınlatması gibi özellikler, sürücü ve yolcu deneyimini en üst düzeye çıkarıyor.

Yeni Toyota C-HR Hybrid, sadece dış tasarımıyla değil, aynı zamanda lüks iç mekânı ve üstün teknolojik özellikleriyle de fark yaratıyor. Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12.3inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL premium ses sistemi, “shift by wire” elektronik vites, gelişmiş ambiyans aydınlatması gibi özellikler, sürücü ve yolcu deneyimini en üst düzeye çıkarıyor.

ÇEVRECİ YAKLAŞIM

Toyota, Yeni C-HR Hybrid’de çevreci ve sürdürülebilir bir yaklaşımı benimseyerek otomobil tutkunlarına yeni bir seçenek sunuyor. Geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını artırarak, 100’den fazla parçada bu malzemelere yer vererek çevreci bir model oluşturulmuş. Yeni bir koltuk döşemesi kumaşı gibi geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı, sürdürülebilirlik konusundaki çabaları üst seviyeye taşımış.

Yeni Toyota C-HR Hybrid, kendini kanıtlamış tam hibrit teknolojisiyle öne çıkıyor. 1.8 litrelik hibrit motorla sunulan model, 140hp gücüyle sıfırdan 100km’ye yalnızca 9.9 saniyede hızlanabiliyor ve WLTP ölçümlerine göre 100km’de 4.8 litre yakıt tüketiyor. toyota.com.tr

Toyota C-HR Hybrid yazısının devamnını Şubat 2024 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.