Akdeniz kaşifi yeni Numarine 40MXP

Akdeniz kaşifi yeni Numarine 40MXP

Numarine yeni 40MXP süperyatını tanıttı. Kıç güverte havuzlu bir “Akdeniz Kâşifi” olan 40 MXP’nin iki gövdesi 2025’te teslim edilmek üzere şimdiden satıldı. Mediterranean Explorer serisine ait olan model, popüler 37XP’nin gelişmiş bir versiyonu. Kardeşlerinin aynı stil ipuçlarını ve DNA’sını koruyan yeni 39 metrelik 40MXP, Numarine’in yüksek hacimli, uzun menzilli mottosunu korurken, denizle yakın olmanın keyfini çıkarmak için yeni fırsatlar sunuyor. İki gövdeyi alan iki isim de markanın daimî müşterilerinden.

“MXP”, Mediterranean Explorer anlamına geliyor, ancak bu referans, seyir sınırlaması demek değil. Yatın daha ziyade, Akdeniz yatlarına özgü beach club yaşam tarzını yansıttığını gösteriyor. 37XP’den iki metre daha uzun olan yeni 40MXP’nin kıç güvertesi hem ekstra uzunluğun bir sonucu olarak hem de salonun sürgülü kapılarının ileri kaydırılmasıyla üç metre genişletilmiş. Sonuçta, büyük bir açık hava yemek alanı, bir bar, cam bir havuzu olan bir lounge alanı ortaya çıkmış.

Model, Numarine’in uzun süredir deniz mimarisi ortağı olan Umberto Tagliavini tarafından geliştirilen optimize edilmiş gövde formu sayesinde 8kt süratte 6 bin deniz mili gibi etkileyici bir menzile ulaşabiliyor. Standart tahrik, bir çift MAN 800hp makineden geliyor, ancak Tier III uyumlu çift MAN 900hp kurulumuna yükseltme seçeneği de sunuluyor– satılan ilk iki yatın her ikisi de 900hp MAN makinelerle donatılmış.

İç mekânda, tam ene yayılan ve ana güvertede yer alan bir master kamara ve yine tam eni kullanan alt güverteki etkileyici VIP kamara dahil, 12 kişiye kadar kapasite sunan altı süit bulunuyor. 40MXP’nin iç tasarımı ve dış hatları yine Can Yalman’dan geliyor.

40MXP ayrıca, 37XP’yi çok arzulanan ve ticari olarak başarılı bir model haline getiren geniş flybridge’den cömert üst güverteye ve davetkar ana güverteye kadar her şeyi sunuyor. Süperyat, transatlantik menzili ve geniş tekne güvertesiyle gerçek bir küresel kaşif. Dokuz metreye kadar bir tender, üç tam boyutlu jet ski taşıma yeteneği ve ilave su sporları oyuncakları için yer sağlıyor. numarine.com