ASLA VAZ-GEÇ-ME!

ASLA VAZ-GEÇ-ME!

Yelken takımı olmayan yelken kulüpleri - 2018 Nisan ayı editoZaman zaman burada paylaşıyorum, derginin baskıya hazırlandığı son günler dilime bir cümle takılıyor. Sürekli kafamın içinde dolanıp duruyor. Ulvi bir mesaj gibi. İşte o cümle aslında hazırladığımız derginin bana bıraktığı his oluyor. Bu ay da son üç gündür bir ses bana “Asla vazgeçme” diyor. Hayallerinden, planlarından, isteklerinden, sevdiklerinden… Asla vaz-geç-me!

Tekne testleri, yarış haberleri, son teknolojiler, seyahatler… İyi de bu cümle nereden? Bir tekne sahibi olma hayalinden, yaşadığı zorluklara, dibe vurmalara rağmen asla vazgeçmeyen ve bunun için ciddi mücadele veren Fahrettin Eroğlu’nun hikayesinden. Aldığım maillerden biliyorum ki, dergi okurlarımız arasında birçok tekne sahibi olsa da büyük bir kısım da bu hayali kuranlardan oluşuyor. Kimi bütçe, kimi zaman yaratmaya çalışıyor bu hayali için. Eroğlu’nun röportajını okuyunca, hayaliniz ne olursa olsun asla pes etmemeniz gerektiğine ve gerçekten isterseniz yapabileceğinize olan inancınız artacak. Eroğlu şu anda Küba ve Meksika sahillerinde seyir halinde. (Sayfa 24)

Böyle büyük bir hayale kapılan başka bir konuğumuz daha var bu sayımızda. 13 yaşında tek başına yelkenliyle dünya turu yapmak isteyen Ada Akpınar. Kendi kızımı 10 sene sonra karşımda böyle bir hayalle düşününce itiraf edeyim endişelendim ama Ada’nın hayallerinden vazgeçmesini de asla istemem. Biz birçok dünya turu yapan denizcimizden bu konuda görüş aldık. (Sayfa 52) Çoğunluk gibi ben de temkinli (ama biraz da tedirgin) yaklaşsam da hem teknik hem de psikolojik olarak iyi hazırlandığında yapabileceğine inanıyorum. Önemli olan küçük yaşına rağmen büyük hayalleri olması ve onun peşinden gidebilecek motivasyonu kaybetmemesi!

Sizlere de hayallerinizden, ideallerinizden vazgeçmediğiniz, rotanızdan ayrılmadığınız iyi seyirler dilerim.

Selcen Tanınmış
selcen@motorboatdergi.com

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.