Ağustos ayında dergimizde neler var?

Ağustos ayında dergimizde neler var?

2018 Ağustos ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Motor Boat & Yachting Türkiye - Ağustos sayısı kapağı, 2018

Haberler

– Trawler pazarına yeni bir soluk getiren, geniş yaşam alanlarıyla dikkat çeken Sirena 58‘i Yalova açıklarında test ettik.
– Teknede sohbet bölümümüzün bu ayki konuğu beINSPORT’un başarılı ismi Şükran Albayrak.
– Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği’nin düzenlediği Karadeniz Rallisi‘ne katılan Sema Akgün ve Erhan Öztürk Karadeniz ile ilgili seyir deneyimleriniz bizlerle paylaşıyor.
– Fransız marka Dufour’un 56 Exclusive modeli şıklık adına içerikten taviz vermeyen tasarımının yanı sıra iddialı bir performans teknesi olarak dikkat çekiyor.
– 13 yaşında tek başına tekneyle dünya seyahati hayalleri kuran Ada Akpınar‘la planları üzerinden konuştuk, dünya seyahati yapan denizcilerde bu seyahatle ilgili görüşler aldık.
Setur sponsorluğunda Midilli Yemek Festivali‘ne katılan yazarımız Volkan Akdamar’ın izlenimleri karnınızda zillerin çalmasına ve biran önce Midilli’yi keşfetmek için yollara düşmenize neden olacak.
Yeni tekneler; Parker Monaco, Oceanis 46.1, Sea Ray 520 Sundancer, Sunseeker 74 Sport Yacht ve Aston Martin AM37

Start Hattı

Türkiye’den..
– TP52 Super Series yarışlarının D-Marin Mandalina ayağında yaşananlar…
– Arkas Aegean Link Regatta heyecanı 29 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde Çeşme – Sakız Adası – Çeşme yarışlarıyla sürecek.
– TAYK-MDK işbirliğiyle düzenlenen Kabotaj Kupası Yat Yarışı
– Bu yıl 48’incisi düzenlenen TAYK-Deniz Kuvvetleri Kupası
– Henüz yeni bir ekip olmasına rağmen Targan Hazarhun ile başarıdan başarıya koşan  Palamut & CPM Yelken Takımı

Yurtdışından…

– 45 bin millik Volvo Ocean Race 10 aylık zorlu bir maraton sonucunda tamamlandı. Bu uzun mücadelenin galibi Dongfeng ekibi oldu.

Ve dahası Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleriyle Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Yeni Teknolojiler

– Dev kapasiteli V8 makinelerin yükselişi devam ediyor.
– Dünyanın ilk wifi özellikli deniz tipi ses sistemi Fusion Apollo serisi.
– Raymarine Quantum 2 radar sistemi.
– Sualtının sürprizlerle dolu dünyasını bir hava taşıtı gibi keşfetmek isteyenler için PowerRay sualtı drone’unu inceledik.

Ustalar Sınıfı
Usta denizci Pip Hare, bilindik rotalar dışında yabani demir yerlerinde demir atmak durumunda kalındığında yapılması gerekenleri anlattı.

Sizin için seçtiklerimiz

Livar röportaj
Hayallerinin peşinde Amerika kıyılarında yelkenlisiyle seyir yapan Fahrettin Eroğlu herkese ilham olacak hikayesini anlatıyor.

Alışveriş
Teknolojisi, kullanım kolaylığı ve taşınabilirliğiyle son yıllarda denizcilerin ilgisini çeken katlanır bisiklet modellerini inceledik.

Oşinaryus
Marinada diğer bir tekne üzerine aborda olurken yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda ipuçları ve yanaşma taktikleri.

Öteki Dünya
Triumph’ın yeni Bonneville Bobber motosikleti, dikkat çekici tasarımı ve üstün sürüş deneyimiyle sizi farklı bir dünyaya çağırıyor.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.