Bilgin 170 satıldı

Bilgin 170 satıldı

Bilgin Yachts, 52M Bilgin 170 lüks yatının satışını kutluyor. 52 metrelik gemi, Unique Yacht Design’dan ünlü dış tasarımcı Emrecan Özgün ile İtalya’dan saygın iç mimar Hot Lab’ın ortak çalışmasının bir sonucu.

Bilgin 170Bilgin Yachts Ticari Direktörü Berkay Yılmaz, bu satış hakkında: “Bu satış, bu müşteriyle ilk işbirliğimiz olsa da, son 4-5 yıldır Bilgin Yachts’ı yakından takip ediyorlar. Tersanemizi ziyaret ettiler ve 80 metrelik M/Y Tatiana ve M/Y Moonraker (eski adıyla Snow 5 olarak biliniyordu) gibi tekneleri keşfetme fırsatı buldular ve işçiliğimizin, iç tasarımımızın üstün kalitesinden etkilendiler. Mühendislik ve genel tasarım felsefemizden bahsetmiyorum bile.

Ortaklığımızın ilk aşamasında müşterimiz mevcut yatından keyif almaya devam etti, bu da tersanemiz ve tasarımcılarımız için çok değerli bilgiler sağladı. Bu bize yeni yarı özel projemiz Bilgin 170-52 metreyi müşterinin yaşam tarzına ve beklentilerine mükemmel şekilde uyacak şekilde uyarlamamıza olanak sağladı.”

Çelik gövdeli Bilgin 170’in maksimum hızda, 16 knot’a ulaşması, seyir hızının ise 10 knot olması hedefleniyor. İlk iki gövdenin 2025 sezon öncesi teslim edilmesi planlanıyor, üçüncü ve dördüncü gövdelerin ise 2026 yılında satışa sunulması planlanıyor. bilginyacht.com

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.