Bodrum Yacht Fest geliyor

Bodrum Yacht Fest geliyor

Türkiye’nin deniz üstünde düzenlenecek ilk butik deniz günleri “Bodrum Yacht Fest” deniz tutkunlarını 10 hafta boyunca, üç farklı konseptle Milta Bodrum Marina’da buluşturacak.

Türkiye’nin deniz üstünde düzenlenecek ilk butik deniz günleri “Bodrum Yacht Fest”, 17-20 Haziran tarihlerinde başlayacak. Milta Bodrum Marina’nın ev sahipliği yapacağı etkinlikler 10 hafta boyunca devam edecek ve 19-22 Ağustos tarihlerinde sona erecek.

Perşembe-pazar günleri arasında gerçekleştirilecek “Bodrum Exclusive Yacht Days”le Milta Bodrum Marina, her hafta farklı bir markaya ev sahipliği yapacak. Toplamda 200’den fazla farklı markalara ait tekne modelinin sergilenmesi bekleniyor. Bodrum Exclusive Yacht Days’le eş zamanlı olarak, iki festival etkinliği daha yapılacak.

Rib Boat Fest ve Sailing Show

Bodrum Yacht Fest programıSon yıllarda dünyada trend haline gelen RIB Boat ve büyük boylardaki dıştan takma şişme fiber botların, deniz severlerin denizdeki yaşam kalitesine motor yat konforu sağlayan modelleri 07-11 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Rib Boat Fest” kapsamında festivalin ikinci ayağı olarak Milta Bodrum Marina’da meraklılarıyla buluşacak.

Denizde yaşam tutkunları için hazırlanan diğer sürpriz festival etkinliği “Bodrum Sailing Show” 04-08 Ağustos tarihleri arasında yine birbirinden güzel yelkenli ve katamaran markalarıyla fark yaratarak misafirlerin beğenisine sunulacak.

Bodrum Yacht Fest’e ev sahipliği yapan Milta Bodrum Marina Genel Müdürü Seher Çalı ve Bodrum Yacht Fest Proje Direktörü Murat Arslan, Bodrum sevdalısı deniz tutkunlarına şu çağrıyı yaptı:

“Mutluluğun 3500 yıllık adresi, deniz rotalarının önemli uğrak noktası, sünger avcılığından batıklarına, balıkçılıktan masmavi koylarına, yelkencileri cezbeden rüzgarlarından, doğasına, doğallığına ve kültürel varlıklarına kadar her yaştan, her milletten insanın kalbinde olan Bodrum, deniz tutkunlarını bölgenin en hareketli ve prestijli marinasında buluşturacak deniz üstünde bir festivalde buluşturuyor.”

Bodrum Yacht Fest Milta Bodrum Marina

Pandemi kurallarına uygun

Uzman tasarımcılar ve üreticilerin işbirliğiyle hazırlanan 200’den fazla her biri ayrı bir marka olan tekne modellerinin sergileneceği, Türkiye’nin deniz üstünde düzenlenen ilk butik deniz günleri Bodrum Yacht Fest’i binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Murat Arslan, tüm yaz boyunca sürecek sürprizlerle dolu etkinlikleri, dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle, hayatımızı “yeni normal” olarak adlandırdığımız izole yaşam biçimimiz ve değişen mesafeli sosyal yaşam anlayışından da yola çıkarak hazırladıklarının altını çizerek, bu yıl ilki düzenlenecek olan etkinliklerde pandemi kurallarına tam uyum için tüm hazırlıkların yapıldığına dikkat çekti ve ekledi:

“Önceliğimiz, yeni normalde sağlıkları için arayışlarının sınırlarını genişleten deniz tutkunlarına ve hayalini kurdukları huzurlu günlerine en iyi karşılığı verebilecek alternatifleri en sağlıklı ortamda sunabilmek. Huzurlu günlerin özlemini çeken tüm deniz tutkunları, beğeneceklerine inandığımız birbirinden değerli deniz araçlarına ilişkin tüm ayrıntıları öğrenecekleri ve deneyimleyebilecekleri etkinliklerimize güvenle katılabilecekler.”

İLETİŞİM: bodrumyachtfest.com