Bosphorus Cup 22-25 Eylül’de

Bosphorus Cup 22-25 Eylül’de

Bosphorus Cup, bu yıl 21. kez yelkenseverlerle buluşuyor. Türkiye’nin önemli yelken organizasyonlarından Bosphorus Cup, bu yıl 22-25 Eylül tarihlerinde Jumbo işbirliğinde gerçekleşecek.

ORG Sports tarafından 2002 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en uzun soluklu yelken organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup, 22 Eylül’de antrenman yarışlarıyla yelkenleri fora edecek. İstanbulluların her yıl heyecanla beklediği Boğaz Yarışı ise 24 Eylül’de gerçekleşecek.

Türk ve uluslararası katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nın yanı sıra Caddebostan ve Adalar gibi birçok farklı noktada da seyrederek, İstanbul’un muhteşem atmosferine eşlik edecek.

Dünyanın dört bir yanından İstanbul Boğazı’nda yarış deneyimi için gelen yelkenliler, 4 gün sürecek Bosphorus Cup etkinliğinin ilk gününde, Caddebostan’da gerçekleştirilecek antrenman yarışıyla denize açılacak.

Yelkenciler 23 Eylül Cuma günü Adalar-Caddebostan rotasında, 24 Eylül Cumartesi günü ise Boğaz yarışında birincilik için mücadele edecek. Boğaz yarışı, Dolmabahçe’den start alarak Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak.

Çırağan Sarayı önünde tamamlanacak Boğaz yarışı, kıyıdan en iyi Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan ve Tarabya Koyu’ndan seyredilebilecek. Bosphorus Cup, 25 Eylül Pazar günü gerçekleşecek Caddebostan yarışının ardından, Tersane İstanbul ev sahipliğinde düzenlenecek ödül töreniyle son bulacak. bosphoruscup.org

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.