ePropulsion E Serisi Aküler

ePropulsion E Serisi Aküler

Bazı yönlerden, elektrikli dıştan takma makineler geleneksel (ve süratle eski moda haline gelen) benzinlilerden çok da farklı değiller. En küçük 2 ile 4hp benzinli ünitelerde dahili benzin tankları var ve biraz daha büyük olduklarında ek kapasite için harici tanklar görmeye başlıyoruz. Elektrikli dıştan takmalarda da durum böyle.

ePropulsion’nun Spirit 1kW motorlu (3hp güce muadil) üstte bağlı bir akü kullanıyor, daha büyük Navy 3kW ve 6kW modeller (6hp ve 9,9hp muadili) ise tekne içinde bir yerde taşınan ayrı akülerle besleniyor. 3 bine kadar şarj çevrimi sunan yeni e serisi aküler özellikle Navy modelleri düşünülerek tasarlanmış. Seride mevcut E80 ve E175 akülere eklenen, yeni E60 ve E163 modellerinin her ikisi de enerji yoğunlukları kurşun-asit akülerden üç kat daha yüksek ve ağırlıkları yüzde 70 daha az 48V Lityum-iyon fosfat aküler.

IP67 seviyesinde su geçirmez aküler maksimum güvenlik için şarj durumu, voltaj, akım ve alarm bilgilerini gösteren akıllı bir akü yönetim sistemine sahip ve her ikisinde de alet olmadan tek elle bağlanabilen bağlantılar kullanıyor.

E60 (3072Wh) ePropulsion Navy 3.0 Evo (6hp) ve E163 (8345Wh) Navy 6.0 Evo (9,9hp) ile kullanılmak üzere tasarlanmış. E60’ın kompakt formu ve hafif çift cidarlı plastik gövdesi tek kişiyle taşınabiliyor, E163 ise darbe dayanımı sunan ve düşme hasarlarını önleyen tamamı metal gövdeyle yüksek güvenilirlik için tasarlanmış. erkemarine.com