Fonksiyonel telsizler

Fonksiyonel telsizler

Talep üzerine geri dönen yeni Icom modelleri, öncekilerle aynı görünümde ve aynı model numarasını taşıyorlar ancak sona “E” eklenmiş. E cihazların son ITU-R M493-14 kurallarına uyum için bir dahili ve bir harici GPS anteni içerdiği anlamına geliyor.

IC-M423GE bir “tamamı bir arada” braket montajlı ünite ve üstün ses performansı için aktif gürültü giderme fonksiyonuna sahip. Cihaza ayrıca tüm fonksiyonların kullanımı yanında bir dahili iletişim cihazı olarak da kullanılabilen bir COMMANDMIC ünitesi eklenebiliyor.

IC-M400BBE ise telsizin iç organlarının gözlerden uzak bir yere saklanmasına ve tüm kontrolün DSC, telsiz ve sis düdüğü dahil tüm fonksiyonlara erişim sağlayan bir Icom HM-195GB COMMANDMIC üzerinden yapılmasına izin veren bir kara kutu çözümü. Her iki üniteye de bir HM-195CMI kompakt kara kutu arayüzü eklenerek tek istasyonlu IC-M400BBE kara kutu VHF/DSC iki istasyona, çift istasyonlu IC-M423GE sabit VHF/DSC ise üç istasyona yükseltilebiliyor.
İletişim: telsan.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.