IC Çeşme Marina “Green Apple” aldı

IC Çeşme Marina “Green Apple” aldı

IC Çeşme Marina, Londra’da gerçekleştirilen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Uluslararası Şampiyon olarak üçüncü kez “Green Apple (Yeşil Elma)” ödülünün sahibi oldu.

Ege’nin önemli yat limanlarından biri olan IC Çeşme Marina, “Green Apple” ödülünü alarak ödüllerine bir uluslararası ödül daha ekledi. IC İçtaş İnşaat tarafından inşa edilen ve IC Holding ile Camper&Nicholsons Marinas tarafından yönetilen IC Çeşme Marina, Londra’da gerçekleştirilen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Uluslararası Şampiyon olarak bir kere daha Yeşil Elma ödülünün sahibi oldu. Londra’da gerçekleştirilen Green Apple Ödül Töreninde, Çeşme Marina’nın kazanmış olduğu prestijli ödülü Camper &Nicholsons Marinas Pazarlama Müdürü Laura Harrison kabul etti.

IC Çeşme Marina, Çeşme Sahil Güvenlik ve İlçe Tarım işbirliğiyle sürdürmekte olduğu deniz patlıcanı projesiyle, kaçak avlanan 2 bin 500’den fazla deniz patlıcanının doğal ortamlarına dönmesine katkı sağlıyor ve aynı zamanda birer organik süpürge görevi gören bu canlıların marina suyu kalitesini de artırmasına imkan tanıyor.

Derin Doğa Dalış Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kalamar Yuvası Projesiyle Çeşme Marina, kalamarların doğal yaşam ortamında gelişmesine katkıda bulunmuş, ayrıca bir dönüşüm projesi olarak hurda demirlerden resif elde eden Çeşme Marina, Yapay Resif Projesi ile sualtı canlılarına yaşam alanı sağlamış.

IC Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin aldıkları ödül ile ilgili açıklamasında, “Green Apple Uluslararası Şampiyonluğu, Çeşme Marina’nın genel anlamda sekizinci, çevre konusunda ise hak kazandığı üçüncü ödül olması sebebiyle büyük gurur duyuyoruz. Mevcut projelerimizle hem marina ziyaretçilerimize hem de tekne sahiplerimize karada ve denizde çevreye karşı duyarlılığımızı aktarmayı, aynı zamanda diğer marinalara örnek olmayı hedefliyoruz. Umuyoruz 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız yeni projeler ile sualtı canlılığını arttırarak çevreye fayda sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Green Apple Uluslararası Şampiyonluk Ödülüne hak kazanan Çeşme Marina, aynı zamanda Green World Elçisi olarak Türkiye’yi 2022 Green Apple Ödüllerinde de temsil etme hakkı kazandı.

Çeşme Marina, 2010 yılında Marina İşletmeciliği dalında denizcilik sektörünün Oscar’ı kabul edilen Altın Çıpa Ödülü’nün, 2011 yılında ARKIPARC tarafından “Kentsel Kalite İçin Dialog – Karma Kullanım Ödülü”nün, 2012 yılında İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından “Yılın Turizm Yatırımcısı” ödülünün ve 2014 yılında Dünya Denizyolu Taşımacılığı “PIANC” tarafından “Jack Nichol – Üstün Tasarım Ödülü”nün sahibi oldu. 2017’deki Yeşil Elma Çevresel En İyi Uygulama Ödülleri’nde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kıtaları arasında gümüş ödüle hak kazanmış ve devamında 2018 yılında ise Zeytinyağı Projesi ile Yeşil Elma Bronz ödülünün sahibi olmuştu. Son olarak 2020 yılında ACREW tarafından Ege’nin En İyi Süper Yat Marinası ödülüne layık görüldü.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.