#İyiKiDoğmuşuz

#İyiKiDoğmuşuz

mby-selcen-taninmis“Daha yeni kutlamamış mıydık?” diye birbirimize sorarken bulduk kendimizi. Sanki birkaç ay geçmiş gibi, oysa bir yaş daha almışız, büyümüşüz, değişmişiz…

Tam sekiz yılı geride bırakmışız. Denizi, denizciliği sevdirmek, deniz kültürünü yaymak, okurlarımıza tekne sahibi olma arzusunun tohumlarını ekmek için çıktığımız bu yolda zaman zaman fırtınalarla karşılaşmış olsak da çoğunlukla keyifle yol almışız.

Az okuyan ve denize az çıkan bir milletiz, ne yazık ki… Biliyorum daha önce de yazdım bunu ama değişene kadar da yazmaya devam edeceğim. Belki bir gün her ikisi de otomobil kullanmak kadar aşina olduğumuz eylemler haline gelir.

Ama maalesef şu anda ülkemizde yayıncılık da denizcilik de çetin şartlarda mücadele demek. Her ikisi de ancak kalpten hissedilerek yapılacak iş…

MBY Türkiye olarak yola çıktığımız ilk günden beri yanımızda olan ve yolda ekibimize katılan tüm arkadaşlarıma bugün bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu dergi onların özenli emekleriyle her ay dolu dolu raflarda yerini alıyor.

Yıllardır bizi destekleyen sektördeki dostlarımıza da ayrı bir teşekkür borçluyum. Sizlerden gelen tebrik mesajlarıyla içimiz kıpır kıpır.

Bu 8 yıl hepimizin sayesinde…

İyi okumalar…

Selcen Tanınmış
selcen@motorboatdergi.com

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.