İzocam Yelken Takımı kuruldu

İzocam Yelken Takımı kuruldu

Yalıtım markası İzocam, sürdürülebilirliğe ve küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla rotasını denizlere çevirdi. İzocam, kurduğu yelken takımıyla sürdürülebilir bir dünya için 2022 boyunca 30 farklı yarışta yelken açmaya hazırlanıyor.

İzocam, Sailmaster ile kurduğu yelken takımıyla “sürdürülebilir yarınlar”a dikkat çekmeye hazırlanıyor. İzocam Yelken Takımı, 2022 yılı boyunca BAYK Bodrum Kış Trofesi, MIYC Marmaris Kış Trofesi ve Bosphorous Cup olmak üzere üç trofe ve 30 yarışta yer alacak. Takımda, profesyonel yarışçılara, Sailmaster ekibinden temel yelken eğitimi almış İzocam çalışanları da dâhil olacak.

İlk yarışını 15-16 Ocak’da BAYK Bodrum Kış Trofesi’nin birinci ayağında gerçekleştiren İzocam Yelken Takımı; 22-23 Ocak tarihlerinde yapılan MIYC Marmaris Kış Trofesi’nin birinci ayağına da katılıyor.

İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, küresel iklim değişikliği konusunda bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak amacıyla İzocam Yelken Takımı’nı kurduklarını açıkladı. “Daha çok yalıtım daha az enerji tüketimi, daha çok doğal enerji (rüzgâr) ve daha az enerji tüketimi” mesajı doğrultusunda yelken açtıklarını vurgulayan Murat Savcı, “Gün geçtikçe soluduğumuz hava kirleniyor, artış gösteren sera gazı salımı, küresel ısınmayı tetikleyerek iklim krizine zemin hazırlıyor. Gelecekte daha yaşanabilir bir dünya hedefine ulaşabilmemiz için çok geçmeden enerji kullanımını azaltmamız ve var olan kaynaklarımızı çok daha verimli bir şekilde kullanmaya başlamamız gerekiyor.”

“İzocam olarak, ürettiğimiz ürünlerle 57 yılda 650 milyon ton karbon salınımını engelledik. 2050’ye kadar da büyük çaplı yatırımlarımızı devreye alarak karbon nötr olma hedefimiz var! Bu doğrultuda 2021’de Tarsus Tesisi’mizde dünya standartlarında hava emisyon değerlerine ulaşmayı sağlayan bir baca filtresi yatırımını hayata geçirdik. Enerji kullanım azaltımı çerçevesinde tüm tesislerimizde aydınlatma tiplerini çevreci uygulamalarla yeniledik. Taşyünü ve Camyünü üretim tesislerimizde enerji izleme sistemleri kurarak geri kazanım, verimlilik projeleri uygulayarak döngüsel ekonomiye katkıda bulunduk. İlk olarak Tarsus Tesisimiz için aldığımız Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ni, yılın sonuna kadar tüm tesislerimize kazandırdık. Şimdi de ‘iyi yaşam’a ve ‘sürdürülebilir yarınlar’a öncülük etme misyonumuz çerçevesinde, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla yelken ile doğanın gücünü (rüzgarı) arkamıza alıyoruz ve fosil yakıtları azaltıyoruz” diye konuştu.

“İzocam’ı en iyi anlatan sporlardan”

Tüm sporcuların tek bir amaç için hedefe odaklandığı ve herkesin görevini yarış boyunca en iyi şekilde icra ettiği yelken sporunun takım olma bilincini de güçlendirdiğini belirten Murat Savcı; “Hep birlikte tam yol ileri! sloganıyla başladığımız yelken sporu, çalışanlarımızın içinde bulunması gereken davranış ve yaklaşımları da en güzel şekilde tarif ediyor. Çeviklik, girişimcilik, açık ve kapsayıcı bir kültüre sahip olma ile yenilikçilik gibi değerler yelkende takım olmayı, yeni rotalarla kolaylıkla buluşmayı ve doğanın zor koşullarına rağmen birinci olma hedefinden vazgeçmeyen takım arkadaşlarına sahip olmayı da ifade ettiği için İzocam tutumlarını en iyi anlatan sporlardandır” dedi.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.