Sena ses aktivasyonlu haberleşme

Sena ses aktivasyonlu haberleşme

Sena eller serbest kullanılan iki yönlü telsizlerle manevraların stresi azaltın.

Sabre Leisure Kulaklık
Bir kulaklık gibi kullanılan Sena’nın iki yönlü telsizi ile elleriniz tekneyi kontrol etmek ve çılgınca hareketler yapmak için serbest kalıyor.

Geçen yıl inanılmaz 77 metre boyundaki megayat Silver Fast ile Abu Dhabi’den Dubai’ye seyir yapma ayrıcalığına sahip olmuştuk. Normalde limandan ayrılırken veya giriş yaparken mürettebatın görevlerine katılmaya gönüllü oluruz, ancak teknede 20’nin üzerinde tam zamanlı mürettebat (ve insandan büyük usturmaçalar) bulunduğundan bize ihtiyaçları olmadan işlerin üstesinden gelebileceklerini düşünüp geride durarak bu 50 milyon Pound’luk teknenin limana giriş çıkışlarını izledik. Her şey tam bir sükunet içinde ve olması gerektiği gibiydi, bunda kaptanın olağanüstü yeteneği ve soğukkanlı tutumu kadar onu tüm ekibiyle anında bağlayan iki yönlü telsizlerin de önemli bir rolü vardı.

Teknenizin biraz daha küçük ve mürettebat sayınızın Silver Fast’ten biraz az olma şansı oldukça yüksek, ancak hızlı ve güvenilir iletişimin dar sularda manevralar için çok iyi bir yardımcı olacağına hiç şüphe yok. Sena ses aktivasyonlu iki yönlü telsiz de kısa süre önce piyasaya giren bir cihaz. Bu küçük ünitelerin dikkat çeken özelliği, adından da anlaşılacağı gibi elle kontrol yerine sesinize tepki vermesi. Böylece bu hafif kulaklıkla elleriniz dümen ve kontrolleri kullanmanız için tamamen serbest kalıyor.

Cihaz ikili frekansla da çalışabiliyor, böylece aynı anda birden fazla kullanıcıyla çift yönlü haberleşme yapılabiliyor. Suya dayanıklı üretilen model gürültüyü filtreliyor ve menzili 900 metre. Tekneye kumanda edişiniz öyle olmasa bile kendinizi bir megayat kaptanı gibi hissetmenizi sağlayan cihazın çifti 299 Pound.

Sabre Leisure Kulaklık

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.