Teknede susuz kalmayın

Teknede susuz kalmayın

İster seyir halinde, ister marinaya bağlı olun teknede en önemli konulardan biri sudur. Hiç kimse denizin ortasında susuz kalmak istemez. Bu ay incelediğimiz taşınabilir, kompakt ve güç tasarruflu su yapıcı modellerinden biri sizi büyük bir yükten kurtarabilir.

Yazı: Kadir Pirasoğlu
su-yapicilar-dosyasi

Rainman Su Yapıcı

Taşınabilir özellikteki Rainman su yapıcılar; kaynak basın ünitesiyle ihtiyaç duyulan su basıncını sağlarken, ters osmoz ünitesiyle de suyu membran yardımıyla arıtıyor ve içilebilir hale getiriyor. Yer sorunu yaşamadan mobil olarak kullanılabilen modeller 12 ve 220 volt olarak iki farklı tip elektrikli motor alternatifiyle sunuluyor. Benzinli basınç kaynağı ünitesi sayesinde elektrikten tamamen bağımsız çalışabilen sistem, güneş panelleri ve akülerden sağlanan güçle de çalışabiliyor. Ürün su yapma kapasitesine göre üç farklı ters ozmos ünitesiyle birlikte kullanılabiliyor.
Saatte 50 ilâ 70 litre arasında tatlı su üretebilen Elektrikli Basınç Kaynağı Ünitesi 12V ve Ekonomik Ters Osmoz Ünitesi, Türkiye temsilcisi Eastmarin tarafından KDV dahil 20 bin 700 TL fiyat etiketiyle sunuluyor.
İletişim: eastmarine.com.tr

Aqua Base Eco Su Yapıcı - Tez-marAqua-Base Eco Su Yapıcı –

30 yıla yakın süredir ters osmoz sistemleri üreten Fransız S.L.C.E firmasının marin sektörü için geliştirdiği ekonomik bir su yapıcıdır. Eco serisinde ürünün 12 ya da 24 volt seçeneğiyle çalışan; saatte 35, 65 ve 105 litre üreten üç farklı modeli bulunuyor. Enerji ve yer kısıtlamalarının önem kazandığı küçük tekneler için özel olarak tasarlanan ürün düşük enerji sarfiyatıyla ve düşük bir ses seviyesiyle çalışıyor. Jeneratörü olmayan tekneler için uygun kapasitede bir akü bankı ve güneş enerjisi desteğiyle 220 Volt enerji olmadan su üretimi yapabiliyor. 12 volt enerjiyle saatte 65 litre su üretebilen, uzaktan kumanda paneli ve otomatik durulama fonksiyonu bulunan ESW601 modeli temmuz ayı süresince okurlarımıza özel KDV dahil 9 bin 322 Euro yerine 7 bin 900 Euro fiyat etiketiyle sunuluyor.
İletişim: tez-mar.com

Dessalator Duo - TrendmarinDessalator Duo Serisi Su Yapıcı

30 yılı aşkın süredir su yapıcılar üreten Fransız Dessalator’ün yeni ürünü Duo serisi çift voltajla çalışabiliyor. Saatte 60 ve 100 litre su üretebilen modellerin en önemli özelliği yüksek verimli su üretimi, düşük elektrik sarfiyatı ve sessiz çalışması. Küçük boyutu, kolay kurulumu ve uzun kullanım süresiyle dikkat çeken Duo serisinde otomatik ters yıkama ve kontrol paneli bulunuyor. Trendmarin güvencesiyle piyasaya sunulan Dessalator Duo Serisi’nin 60 litre su üretme kapasiteli ürünü 9 bin 183 Euro fiyat etiketine sahip.
İletişim: trendmarin.com

Su yapıcılar dosyamızın devamı Temmuz 2017 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.