Uluslararası Galataport Jazz Festivali başlıyor

Uluslararası Galataport Jazz Festivali başlıyor

Galataport İstanbul, 8-9 Haziran tarihlerinde Uluslararası Galataport Jazz Festivali’ni düzenleyerek, Boğaz manzarasına karşı herkesin katılımına açık ve ücretsiz bir müzik şöleni sunacak.

Cazın renklerini İstanbul Boğazı’na taşımayı amaçlayan Galataport İstanbul, festivalin ilkini Doğuş Meydanı’nda gerçekleştirecek. Volkswagen’in ana sponsor olduğu etkinlik, Frederique Constant ve Kiko’nun sponsorluğunda ve Dore Müzik’in ürün desteğiyle düzenlenecek.

New Orleans’ın renkli Mardi Gras şenliklerinden esinlenen festival, “soul food” temalı lezzetlerle zenginleşecek. Dore Müzik tarafından kurulan trio standı ile katılımcılar, davul, piyano ve kontrbas enstrümanlarını deneyimleyerek interaktif bir ortamın keyfini çıkaracak.

Festivalde sahne alacak ana gruplar ve sanatçılar arasında Flapper Swing, Melis Sökmen, Selen Beytekin feat. Hermon Mehari ve Fatih Erkoç yer alıyor.
Festivalde sahne alacak ana gruplar ve sanatçılar arasında Flapper Swing, Melis Sökmen, Selen Beytekin feat. Hermon Mehari ve Fatih Erkoç yer alıyor.

Ünlü Konuklar

İlk gün, üniversite öğrencilerinin performanslarıyla başlayacak. Ardından, uluslararası başarıya sahip dans sanatçısı Şükrü Kibar’ın Jazz Dans Atölyesi ile devam edecek. İlk konseri ise caz ve dansı bir araya getiren Flapper Swing grubu verecek. Melis Sökmen, etkileyici sesiyle ilk günün son performansını gerçekleştirecek.

İkinci gün, ünlü caz davulcusu Ferit Odman’ın İnteraktif Davul Atölyesi ile başlayacak. Jazz Karaoke etkinliğinde amatör şarkıcılar sahne alacak. Türkiye’nin caz yıldızı Selen Beytekin, Amerikalı caz trompetçisi Hermon Mehari’yi sahnesinde ağırlayacak. Festivalin finalinde Fatih Erkoç, enerjik performansıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Festivalde sahne alacak ana gruplar ve sanatçılar arasında Flapper Swing, Melis Sökmen, Selen Beytekin feat. Hermon Mehari ve Fatih Erkoç yer alıyor. Diğer sanatçılar arasında ise Şenova Ülker, Barış Doğukan Yazıcı, Burak Dursun ve daha birçok isim bulunuyor.

Galataport Jazz Festivali’nin tüm konser ve etkinlikleri ücretsiz olacak. Katılımcılardan, New Orleans ruhunu yansıtan ışıltılı ve renkli kıyafetler giymeleri bekleniyor. Üniversite öğrencilerinin sahne ve Jazz Karaoke etkinliğine katılım başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için @galataportjazz hesabını ziyaret edebilirsiniz.