Yiğit Akü, ihracat şampiyonları arasında yerini aldı

Yiğit Akü, ihracat şampiyonları arasında yerini aldı

Yiğit Akü, ihracat şampiyonları arasında yerini aldı

Marin sektörü dahil olmak üzere birçok farklı alanda faaliyet gösteren Yiğit Akü, otomotiv sektöründeki 2020 yılı ihracatıyla en fazla ihracat yapan otomotiv ve yan sanayi şampiyonları arasında yerini aldı.

Yiğit Akü’nün marin akülerden binek araç akülerine, lityum iyon bataryalardan sulu uzun ömürlü deşarj akülere geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Uludağ Otomotiv Endüstri İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verileri baz alınarak hazırlanan Türkiye Otomotiv Sektörü’ndeki ilk 100 ihracatçı firması listesinde 27’nci sırada yer adı. Firma böylece global üretici ve tedarikçi unvanını korurken başarılarına bir yenisini daha ekledi.

yiğit akü ürün grubu
yiğit akü ürün grubu

Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam eden Yiğit Akü, otomotiv sektöründe her yıl istikrarlı bir ivme göstererek, adından söz ettiriyor. Yiğit Akü inovasyon, Ar-Ge, Ür-Ge ve yüksek katma değer sıralamalarında yerini almak için sektör temsilcisi olarak yatırımlarına ve gelişimini sürdürüyor. Bir önceki yıl ihracatta gösterdiği başarılı grafiğini 2021’de de korumaya devam edeceğini belirten firma yetkilileri, her yıl için etkin bir büyüme planının ve stratejisinin de olduğunu da aktarıyor. 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkeyle işbirliği içinde olan Yiğit Akü, uluslararası arenadaki başarı grafiğinde, ihracat performansının ve politikalarının önemli bir yer tuttuğunu vurguluyor.

Yiğit Akü, çözüm odaklı yaklaşımı, yenilikçi yapısı ve ihracattaki başarılarıyla firma 40 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veriyor.  Ekonomik gelişmenin kaynağı ve yatırımlarıyla Türkiye’nin akü sektöründe yüzde 100 Milli sermayesine sahip tek kurumu olarak, global üretici ve tedarikçi zincirlerinde, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam edeceğini sözlerine ekliyor.