Çevre dostu ve ferah: Spaceline 100 Hybrid

Çevre dostu ve ferah: Spaceline 100 Hybrid

Yüksek teknolojili yatlar üreten Ultimate Catamarans’ın dört katlı Spaceline 100 Hybrid modeli segmentinde çevre dostu, yeni nesil bir tekne. Katamaran, daha fazla alan sunuyor, aynı zamanda bu büyüklükteki bir teknede nadiren bulunan ekstra bir güverteye sahip. Marka, yeni nesil teknolojileriyle yüksek performansa da sahip olduğunu belirtiyor.

Spaceline 100, egzoz dumanı olmadan sessiz ve rahat seyir sağlayan ekolojik, yeni bir teknoloji kullanıyor. 400’ü yaşam alanı olmak üzere toplam yaklaşık 800m2’lik bir alana sahip olan teknenin kamaralarında yükseklik 2.20 metrenin üzerinde.

Süitlerde panoramik pencerelere, salonda ve köprüde 360 ​​derecelik manzaraya sahip. Carlo Mezzera tarafından tasarlanan model geniş bir oturma alanı, üç bar ve 12 kişilik yemek odası yer alıyor.

Spaceline 100 Hybrid - Salon
Salonda geniş oturma ve yemek bölümleri bulunuyor.

 

Spaceline 100 Hybrid, 92m2’lik ön terasta oturma grubu ve şezlonglu geniş bir güneşlenme alanı sunarken, 56 ve 86m2 büyüklüğündeki arka teraslar, dinlenmek için keyifli bir alan sağlıyor. Tüm VIP suitlerde özel entegre balkon var, ana süitte ise bu sayı ikiye çıkıyor. 55m2 alana sahip ana süit, ferahlık hissi veriyor. Tüm kabinlerde banyo bulunuyor.

Model, elektrik gücü ve güneş enerjisini bir araya getiriyor. Güneş panelleri 226m2’ye kadar çıkıyor. Geceleri jeneratör çalıştırmaya gerek olmuyor çünkü batarya, klima dahil tüm ekipmanlara güneş yeniden parlayana kadar güç sağlıyor. Spaceline 100 Hybrid, sipariş üzerine üretiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 29.5 metre (97ft)
En 13 metre (42ft 8inç)
Seyir sürati 8-12 knot
Maksimum sürat 18-20 knot
Menzil 850 mil (güneş enerjisi/elektrik)
Yolcu kapasitesi 12 misafir + 6 mürettebat
Tasarımcı Carlo Mezzera
İletişim ultimatecatamarans.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.