Demir almadan önce…

Demir almadan önce…

Yelken takımı olmayan yelken kulüpleri - 2018 Nisan ayı editoYaz aylarını seviyorum. Bir hareket, bir kıpırtı geliyor. Suyun üstündekilerin sayısı artıyor, yazarlarımız, denizci dostlarımız farklı koordinatlardan bildiriyor… Yarışlar, etkinlikler, turnuvalar, seyahatler derken enerji dozu yüksek bir mevsim yaşanıyor!

İşte elinizde tuttuğunuz bu dergi bana yukarıda üç-dört satıra sığdırmaya çalıştığım duyguları yaşattı. Bu üç satırdan fazlasını yaşamanız için size bir kaç önerim olacak. Lütfen okumaya buradan başlayın!

Aramıza bu yıl katılan gurme yazarımız Volkan Akdamar, Benmarin köşesinin sınırlarını aştı ve Bozcaada’da geçirdiği günlerini, okurlarımız için adanın bir lezzet haritasını çıkararak dergimize taşıdı. Bu iştah açıcı yazıyı okurken seyir planlarınızı da yeniden gözden geçirmeniz gerekecek. Marmara’dan aşağıya inmek üzere olan tekne sahiplerinin dikkatine; adadaki molanızı bir kaç gün uzatın zira bu lezzetler bir güne sığmaz! (Sayfa 34)

Gezi sayfalarımızda bu ay rotamız Hırvatistan. Biliyorsunuz son dönemde en popüler yelkenci destinasyonlardan biri. Charter firmalarından yelkenli ya da motoryat kiralayabilirsiniz. Gitmeden önce de Ali Çiçekli’nin Hırvatistan’ın sosyal yaşamını da anlattığı ve tekne sahiplerine önemli ipuçları verdiği bu yazıyı mutlaka okumalısınız. (Sayfa 66)

Geçen ay başladığımız marina dosyamız bu ay da devam ediyor. Ülkemiz ve yurt dışındaki marinalardan son haberler, güncellemeler ve kampanyalar bu yazımızda. Yola çıkmadan gözatın. (Sayfa 70)

Ve son olarak yola çıkacak tekne sahiplerinin, tatilinin tadının kaçmaması için sigorta poliçelerini gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Turk P&I Sigorta yetkilileriyle birlikte hazırladığımız Güvenli Rota sayfamızda amatör denizciler için önemli bilgiler yer alıyor. (Sayfa 88)

Neşeli seyirler dilerim.

Selcen Tanınmış
selcen@motorboatdergi.com

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.