En büyük korsan kim olacak?

En büyük korsan kim olacak?

Siyah İnci Kupası

Piratçılarla yatçıların karşı karşıya geldiği, hem eğlenceli hem de çekişmeli Siyah İnci Kupası bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Farklı sınıflarda yarışan yelken sporcularının kozlarını paylaşacağı yarış 17 Kasım’da İstanbul Yelken Kulübü’nde. Yarışın galibi en büyük korsan olacak!

BLACK PEARL EFSANESİ

“Siyah İnci Kupası Pirat & Yat Savaşları” ismini beyazperdenin meşhur korsanı Jack Sparrow’un efsanevi gemisi Black Pearl’den alıyor ve yarışta birbiriyle tamamen eş olan pirat tekneleri kullanılıyor. Pirat sınıfının “korsan geçmişine” ve Johnny Depp’in meşhur filmine atıfta bulunan yarışın sonunda yılın en büyük korsanı seçilecek!

FARKLI YARIŞ FORMATI

Bir gün içinde toplam 15 yarış yapılarak önce puan usulü, daha sonra en iyi puanlara sahip olan takımların eleme usulü yarışacakları benzeri olmayan bir format uygulanacak. Bir filo yarışı olan Siyah İnci’nin önemli özelliklerinden birisi de yarış parkurunun kıyıya mümkün olduğunca yakın atılması ve karadan izlenebilmesi.

EĞLENCELİ REKABET

TYF Pirat Komitesi ve dergimiz Motorboat & Yachting tarafından ortaklaşa olarak 2017 yılında ilk kez düzenlenen “Siyah İnci Pirat & Yat Savaşları”ı daha önce benzeri olmayan yepyeni bir formatta, ulusal bir yelken yarışı olarak tasarlandı. İstanbul Yelken Kulübü’nün verdiği destek ve bu yarışın formatı için çok uygun lojistik imkânları sayesinde gerçekleştirdiğimiz Siyah İnci Kupası’nın amacı; farklı sınıflarda yarışan yelken sporcularını bir araya getirerek yoğun ve yorucu geçen bir yarış sezonunun ardından, hem eğlenceli hem de çekişmeli bir yarışla sezonu kapatmak.

Siyah İnci Kupası kazanını en büyük korsan oluyorİYİ Kİ VARSINIZ!

Etkinlikte bu yılın en büyük sürprizi spor mağaza zinciri Decathlon’dan geldi. Tüm yarış ekiplerini rüzgâr ve su geçirmeyen montlarla giydirecek Decathlon, ayrıca yarış alanına getireceği su oyuncaklarıyla da konukların gün boyunca denizde keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak.

Hem pirat hem de yatlarda vazgeçilmez yelken firmalarından UK Sailmakers yarışan ekiplere tekneleri için alacakları yelkenlerde tekne türüne göre farklı indirim çekleriyle yelkencilerin yanında olacak.

Üç yıldır Siyah İnci’yi kahvaltısız bırakmayan Eker yine katılımcılara ve konuklara “ziyafet” sunacak. Uniq2go protein barlarıyla sporcuların enerjilerini yükseltirken İtalyan kahvesi Kimbo da içlerini ısıtacak. Deniz marketi Eastmarine de kupada çekiliş sonucu talihlilere sürpriz hediyeler verecek.

Radyo D ve Dream TV gün boyunca yapacağı canlı yayınlarla etkinliğin nabzını tutacak.

Tüm yelken severleri 17 Kasım pazar günü startı saat 11:00 de İstanbul Yelken Kulübü’nden verilecek olan Siyah İnci kupasını izlemeye ve tuttukları takımları karadan desteklemeye davet ediyoruz.

GÜN PROGRAMI
09.00 – 10.00 Kayıtların alınması
10.15 – 10.30 Toplantı ve Kuraların çekilmesi
11.00 İlk start
11.00 – 17.00 Yarışlar (14 adet)
17.00 Final yarışı

Organizasyonun sosyal medya adresleri;

Web sitesi: siyahincikupasi.com
Facebook: facebook.com/siyahincikupasi
Instagram: facebook.com/siyahincikupasi