Flipper 900 DC – Test Seyri

Flipper 900 DC – Test Seyri

İlave bir gösteriş dokunuşuyla klasik bir aile hafta sonu teknesi mi arıyorsunuz? Flipper’ın yeni amiral gemisi 900 DC ihtiyacınız olan tekne olabilir.

Kuzeyli hafta sonu teknelerinin bir belirsizlik sürecinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Axopar gibi markalar radikal açılı baş bodoslamaları, basamaklı gövdeleri ve karmaşaya yol açan zekice güverte yerleşimleriyle varisi oldukları formülden çılgınca uzaklaşırken, “klasik” yüksek performanslı küçük kamaralı aile teknesi (genellikle günlük gezi teknesi anlamında DC olarak tanımlanıyor) İskandinav özel tekne piyasasında onlarca yıldır harıl harıl çalışıyor. En klasik formunda bile, modeller tekneye girişe uygun baş güverte tasarımları, baş taraftaki küçük kamaraları, derin havuzlukları, çabuk kurulan tenteleri ve dıştan takma makinelerinin geliştirilmiş kombinasyonuyla kalabalık taraftarlarını cezbetmeyi sürdürüyorlar ve bu popülerlikleri uzunca bir süre devam edeceğe benziyor.

Sonunda, kompakt ölçülerine ve görece tutucu yaklaşımına karşın, iyi çözümlenmiş bir Kuzeyli hafta sonu teknesi geniş günlük kullanım alanlarıyla kullanışlı geceleme olanakları ve çekici performansı bir araya getirmeyi başarıyor. Bu türü yıllar içinde Yamarin, Bella, Finnmaster ve Windy gibi örneklerle farklı boy ve fiyat aralıklarında teknelerle tanıdık. Ve yeni Flipper amiral gemisinin gösterdiği gibi, bu kanıtlanmış formülü ekstra yenilik ve çekicilik için bazı belirgin tasarım detaylarıyla bir araya getirmeyi başarırsanız klasik DC paketinden hoşlanmamak pek mümkün değil…

Flipper 900 DC - Dümen Mahalli
Başa bakan üçlü dümen koltukları mükemmel.

STİL VE İÇERİK

Flipper 900 DC gerçekten hoş görünümlü bir tekne. Profiline baktığınızda baş güverteden başlayarak kesintisiz uzanan camların entegre fiberglas çerçevelerini görüyorsunuz. Yan camların başlangıcında alttaki panellerin agresif “şimşek” çizgilerini yansıtan renkli cam projeksiyonlar var. Seyir fenerleri için elmas yüzeyleri gibi kesilmiş oyuntular ve geniş kıvrımlı bar tasarımı dikkat çekici. Model cidden şık görünümlü bir tekne ve iç mekânlarında da memnuniyet veren çok sayıda pratik tasarım özellikleri mevcut.

Asimetrik yerleşim sancak taraftaki geniş yemek bölümü için alan yaratıyor. Yemek bölümünde kıç platform üzerinde düz konum alacak şekilde katlanan bir kıç oturma bankı ve aradaki boşluğa tek dokunuşla inen bir masa kullanılıyor. İlave minderler yerleştirilince dıştan takma makinelerin ön tarafından kaptan koltuğunun arkasına kadar kesintisiz bir güneşlenme alanının keyfini çıkarabiliyorsunuz. Burası uygun havada kamp stili bir kulanım için geniş çift kişilik yatağa dönüştürülebiliyor veya sırtlık bölümünü kaldırıp tentenin alt kenarına arka camı bağlayarak daha korunaklı ve mahremiyet sağlayan bir yatak alanı elde edebiliyorsunuz.

Flipper 900 DC test yazısının devamnını Mart 2024 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.