Flir kamerayla ısıyı izleyin

Flir kamerayla ısıyı izleyin

Raymarine Flir KameraÇalışmakta olan makinelerinizin görüntüsünü vermek üzere Raymarine’in Hybrid Touch modeli gibi VDU sistemlerine bağlı makine dairesi kameraları yeni şeyler değil, ancak dairede duman, alev veya su olmadığını bilmenin rahatlığı dışında bu kameralardan ne alabilirsiniz?

Görünüşe göre pek çok şey, tabii bu kamera FLIR’in yeni AX8 modeli ise. Ürün Raymarine sistemleriyle uyumlu. Bildik kamera görüntüsü yanında AX8 içerdiği termal görüntüleme kamerasıyla dairenin ısıdan oluşan bir görüntüsünü de sunuyor. Bu görüntüde yüksek sıcaklıktaki bölgeler kırmızı ile sarı ve beyaz; soğuk yerler ise mavi ile yeşil arasında değişiyor.

Bu haliyle görüntüler çok hoş, ancak özel bir işe yaramıyor. Asıl yararlı olan özellik, ısı parametrelerinin ayarlanabilmesi. Böylece ekranda birden çok alana dokunarak sistemden bu noktalardaki sıcaklıkları izlemesini ve değişiklik olması durumunda sizi uyarmasını isteyebiliyorsunuz. Egzoz manifold ve sistemleri doğal olarak izlenecek yerler arasında. Deniz suyu devresinde bir tıkanma olduğunda egzoz makineden çok daha çabuk ısınacağından normal bir alarmın devreye girişine göre çok daha erken bir uyarı alabilirsiniz. Dahası var; pervane şaftlarını, akü şarj cihazlarını, klima sistemlerini, makine üst kapaklarını, partnerinizi, yani kameranın görebileceği her şeyi ve bilmekte yarar olan tüm ısı değişikliklerini izleyebilirsiniz.
İletişim: Turimpeks