Yüzer fikirler

Yüzer fikirler

Nautibuoy Yüzer PlatformHepimiz bir işte çalışırken yaptığımız işi kolaylaştırabilecek bir şey için “Neden birisi şöyle bir şey icat etmiyor?” demişizdir. Nina Anderson ve Clay Builder toplam 25 yıl süperyatlarda mürettebat olarak çalışmışlar. Misafirler için kusursuz durumda kalması gereken botlarla bu yatların bordalarını temizlemekten ve PVC’lerin yüzme platformlarına verdiği hasarları onarmaktan yorulmuşlar. Portatif, depolanabilir, yumuşak ve dengeli bir yüzer platform olsa her şey çok daha kolay olurdu diye düşünmüşler. Ancak, parlak ama bir sonuca ulaşmayan fikirlerimizle bizlerin aksine, Anderson ve Builder böyle bir ürün yaratmak için işe koyulmuşlar.

Dört yıllık Ar-Ge sonunda Nautibuoy ortaya çıkmış. Temelde ürün küçük bir hacimde saklanabilen ancak çok kullanışlı bir çalışma alanı yaratan büyük şişme bir platform. Üretimdeki zekâ pırıltıları ortak deneyimlerin biraraya gelmesiyle ortaya çıkmış detaylarda saklı.

Nautibuoy Yüzer PlatformHypalon ve PVC ile üretilen platformun ek yerlerinde çift dikiş kullanılıyor ve 2,5 ile 4m arasında dört farklı boyda üretiliyor. Tüm modellerin alt kısmında bulunan balast torbaları, suyla dolduğunda yüzeyde kayıp gitmek yerine daha dengeli olmalarını sağlıyor. Bu torbalar bağlı kemerler çekilerek boşaltılıyor ve platformun denizden çıkarılması kolaylaşıyor. Daha iyi fikirler ise üst bölümde. Çok amaçlı platform bağlantıları ve kemerler her bir platformu işe özel düzenliyor. Hortum bağlantıları hortumların kayıp gitmesini önlüyor, katlanabilir kovalar yerinde tutuluyor, D-mapalar ve koçboynuzları PWC’lerin ana teknenin jelkotuna zarar vermek yerine güvenle aborda olmasını sağlıyor ve bakım kılıfları kirlenmelerini önlüyor. Platformlar üzerine güneş tenteleri bağlayabiliyor, yüksek kıçlı teknelerde kıçaynanın altına girmesini önlemek için yüksekliği artıran kıç tamponlar eklenebiliyor.

Birden fazla platform özel bir sistemle birbirlerine eklenerek yüzer bir iskele yaratılabiliyor veya bir üçgen ara parça kullanılarak L şeklinde bir platform oluşturulabiliyor. Modeller bir buçuk dakika gibi kısa bir sürede şişiriliyor, 1,5m boyunda 30cm genişliğinde bir tüp içine sığacak şekilde katlanabiliyor. Kullananların kendilerine böyle bir ürüne sahip olmadan nasıl yaşadıklarını soracaklarına eminiz.
İletişim: Nautiboy Marine