Çeşme’de kıyasıya yarış

Çeşme’de kıyasıya yarış
Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası
Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası

Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası 26 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Yarışlara 19 ülkeden 200’ün üzerinde sporcu katılacak.

Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası‘nın (International Çeşme OptiWeek) ilk yarışları Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın start vermesi ile başladı. Optimist kategorisinde kıyasıya süren mücadeleler izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Yarışları yakından takip eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Çeşme’de rüzgârın yelkenler için estiğini ve dört gün boyunca denizlerin yelkenle süsleneceğini ifade etti.

“Yelken barışın temsilcisidir”

Teknelerin barışa ve huzura yelken açtığını açıklayan Akdurak, “Yelken barış ve huzurun temsilcisidir. Yaptığımız etkinlik ile tüm Türkiye’ye barış ve huzuru yaymak istiyoruz. Türkiye’de yelken sporun gelişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Etkinlik kapsamında yabancı ülkelerden gelen misafirleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Akdurak, “Yapacağımız nice etkinliklerle yabancı dostlarımızı ülkemize bekliyoruz. Biz onları ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz. Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası yarışlarında sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Folkart Uluslarası Çeşme Yelken Haftası, 1 Aralık’ta sona erecek. Zorlu yarışlara ülkemizin dışında Yunanistan, Bulgaristan, İsrail, Fas, Mauritius’tan sporcu da katılıyor.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.