Galeon 410 HTC

Galeon 410 HTC

Polonyalı tersanenin beach mode özelliğine sahip yeni modeli Galeon 410 HTC, donanım ve işçiliğiyle birinci sınıf özellikler taşıyor.

400 Fly esas alınarak tasarlanan bu 45ft tekne, Galeon serisinde havuzluğun yan kısımlarının indirilerek su üzerinde uzatılmış platformların yaratılmasını sağlayan “beach mode” özelliğine sahip en ufak model. Galeon 410 HTC’nin flybdridge’li kardeşiyle deneme seyrine çıktığımızda bu balkonların, yarattıkları ekstra alanla özellikle daha ufak teknelerde ne kadar mantıklı olduğunu gördük. Hatta, iki balkon açılıp, hidrolik yüzme platform suya indirilip, aynadaki ızgara da yakıldığında kuşkusuz sınıfının en iyi havuzluklarından biri ortaya çıkıyor.

Galeon 410 HTC‘de havuzluk; arkalığı iki tarafa da yatırılarak hem denize hem de salon/havuzluk bölmesine bakacak şekilde ayarlanarak dışarıdaki oturma bölümüne iki ekstra koltuk eklenebilen, yemek masasının arka kısmındaki oturma grubu gibi akıllı detaylarla bezenmiş.

 

Galeon 410 HTC’nin içinin donanım ve işçiliği 400 Fly gibi birinci sınıf. İki kamara-iki banyolu yerleşimdeki geniş kamaraları bir aile ya da iki çiftin konforlu bir şekilde uzun seyirler yapmalarını sağlayacaktır. Elbette HTC’nin Fly ile kıyaslandığında en büyük avantajı, Akdeniz teknelerinde cam, Amerika piyasasındaki tekneler içinse fotoğraflarda görüldüğü gibi GRP olan sunroof’u.

Galeon 410 HTC, dümencinin yan güverteye geçişini ve güvertedekilerle kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan dümen yanındaki kapı sayesinde, az sayıda mürettebatla kullanılması da kolay bir tekne. Su hattının altında her tercihe uygun seçenekler mevcut; çift dizel makineler şaft tahrikler, kuyruk tahrikler ya da IPS’lerle eşleştirilebiliyor.

Galeon 410 HTC - Yerleşim planı
Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 13.46m (44ft 2in)
En 3.9m (13ft)
Makine Çift 270hp Volvo Penta
Maksimum sürat 30 knot
Fiyatı 425 bin 133 Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz)
İletişim denizyatcilik.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.