Her geçen gün yükselen çıta

Her geçen gün yükselen çıta

Azimut Yachts’ın şimdiye kadar ürettiği en büyük tekne olan Grande Trideck’in lansmanı sonrasında markanın Türkiye temsilciliğini yürüten Karina Marine Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Soydaş ile sohbet ettik.

Azimut Benetti Group, megayat segmentindeki yatırımlarını artırarak büyümeye devam ediyor. Grubun bünyesinde, yıllar boyu süren adı konmamış bir anlaşma vardı. Benetti 100 ft üzeri tekneler inşa ederken Azimut 100 ft altındaki pazarda rol alıyordu. Ancak Azimut Grande serisiyle yavaş yavaş bu sınır ortadan kalktı. Bu sezon karşımıza çıkan Azimut Grande Trideck  ise Azimut Yachts’ın artık süperyat dünyasında olduğunu gösterdi. Karina Marine Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Soydaş ile Azimut Yacht Türkiye’yi konuştuk. Soydaş “Azimut Yachts Türkiye olarak hedeflerimiz arasında büyük boy teknelerdeki satış grafiğimizi daha da yükseltmek var. Bununla birlikte Azimut tekne sahiplerinin ihtiyaçlarına her an cevap veren teknik servis ağımızla müşteri memnuniyet çıtamızı her geçen gün yükseltmek önceliğimiz olacaktır.” dedi.

Murat Soydaş
Karina Marine Group Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdürü Murat Soydaş

Sezona Grande serisinin yeni amiral gemisi Trideck lansmanıyla başladınız. Yeni modelde Azimut tutkunlarını neler bekliyor?
Yeni amiral gemimiz Azimut Grande Trideck’in mayıs ayında yapılan lansmanıyla birlikte cesur inovatif dokunuşlar ve devrim niteliğinde tasarımlar karşımıza çıkıyor. Sadece Azimut Yachts tarafından yapılmış en büyük tekne olmasıyla değil, aynı zamanda en şaşırtıcı Trideck olmasıyla göze çarpıyor. Aslında buna 3+1 güverte demek daha doğru olur. Anlamı ise, bu büyüklükteki bir yatta daha önce görülmemiş yepyeni bir yaşam alanı demek. Deniz manzaralı teras, sudan sadece birkaç metre yükseklikte asılı duran, Trideck’in daha geleneksel güverteleri arasına ustaca yerleştirilmiş.
Diğer bir taraftan Achille Salvagni tarafından tasarlanan iç mekan, dış mekanlar kadar şaşırtıcı ve yenilikçi. Geniş yaşam alanları sizi rahatlamaya ve neşeli atmosferin keyfini çıkarmaya davet ederken mutlak bir güvenlik hissi uyandırıyor.
Bu yeni modelin yaz sonunda Türkiye sularında olacağı haberini de buradan vermiş olalım.

Geçtiğimiz sezonda Azimut 53, S6, Grande S10, Magellano 25 Metri, gibi birçok yeni modeli suya indirdiniz. Farklı segmentlerdeki bu yeni modellere ilgi nasıl?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni modeller daha çok talep görüyor. 2019’da Cannes Boat Show’da yapılan lansmanıyla Sport serisinin yeni amiral gemisi S10’un dünya çapında gösterdiği büyük başarı bizleri gururlandırmaya devam ediyor. 2019 Düsseldorf’ta da S6 Coupe’ye alternatif olarak S6 Sportfly lansmanı yapıldı. 2021 Motor Boat Awards, 40 ft üzeri spor tekneleri içerisinde ipi göğüsleyerek zirvede yer almayı başaran S6 modelinin üst düzeyde Carbon Technology kullanımı ve üçlü Volvo Penta IPS ünitesi sayesinde büyük ilgi görmesi şaşırtıcı değil.
Bu sezona da çok başarılı iki modelle giriş yaptık, eylül ayında Portofino’da lansmanı yapılan Magellano 25 Metri ve Flybridge serisinin yeni modeli Azimut 53 ile farklı segmentlerde filomuzu zenginleştiriyoruz. Bu yeni modellerimizle birlikte Türkiye’de çok ilgi gören Magellano koleksiyonundan, Yeni Magellano 66 modelinin ağustos ayında Bodrum’da lansmanı yapılacak. Şunu da eklemek isterim ki, Azimut Yachts, dünyada bağımsız istatistiklere göre ikinci el’de sirkülasyonu en yüksek olan marka konumunda. Hem ikinci el, hem de sıfır tekneler bazında, önümüzdeki sezona teslim edilebilecek tekneler de hızla tükenmekte.

Azimut kullanıcılarının deneyimlerini artırmak ve kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlamak üzere Caresse Bodrum’la işbirlikleri yaptınız. Azimut sahiplerini ayrıcalıklı kılan bu uygulamalardan bahseder misiniz? Farklı uygulamalar olacak mı?

The Luxury Collection bünyesinde yer alan Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum ile yaptığımız işbirliğiyle Azimut Yachts Türkiye olarak Azimut tekne sahiplerine tüm yaz sezonu süresince ayrıcalıklar sunuyoruz. Özel servis, Azimut Deck Prive, Lounge alanı ve tekne bağlamada verilen özel avantajların yanı sıra konaklama, yeme-içme ve SPA’da da özel sürprizler bulunuyor. Yaz aylarını keyifli seyirlerle geçiren tekne sahiplerine konforlu ve şık deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz.

Tekne ve deniz tutkunlarının her yıl merakla beklediği “Azimut Türkiye Yaz Buluşması” pandemi önlemleri nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamamıştı. Bu yıl için, aşılanmayla birlikte, böyle bir düşünceniz var mı?

Geçtiğimiz yıl pandemi önlemleri sebebiyle Türkiye ve dünyada yapılması planlanan etkinlik ve fuarlar gerçekleşememişti. Bu yıl aşılanma süreçleri ve koşulların daha elverişli hale gelmesiyle bizler de özlenen Azimut Yachts Yaz Buluşması için çalışmalara başladık. Caresse Bodrum bünyesinde yer alan, Yunanistan’ın Paros adasının ikonik ve en leziz deniz ürünü restoranlarından Barbarossa’da “Azimut Yachts Türkiye Buluşması”nı gerçekleştireceğiz. Ağustos ayınıda gerçekleşecek olan etkinliğimizde misafirlerimize eşsiz bir yaz akşamı yaşatmayı umuyoruz.

Yılın ilk günlerinde Azimut-Benetti, bir kez daha 2021 Global Order Book liderliğini ilan etmişti. Yeni sezon bu doğrultuda nasıl geçiyor? Azimut Yachts Türkiye olarak gelecek hedefleriniz arasında neler var?

Azimut Benetti Group, megayat segmentindeki yatırımlarını artırarak büyümeye devam ediyor. Azimut’un 25 metreden başlayıp 38 metreye giden Grande koleksiyonunu geliştirmesiyle ve Benetti’nin yeni çok başarılı megayat projelerini hayata geçirmesiyle grup dünya liderliğini elinde tutmaya devam ediyor.

Azimut Yachts Türkiye olarak bizim de hedeflerimiz arasında büyük boy teknelerdeki satış grafiğimizi daha da yükseltmek var. Bununla birlikte Azimut tekne sahiplerinin ihtiyaçlarına her an cevap veren teknik servis ağımızla müşteri memnuniyet çıtamızı her geçen gün yükseltmek önceliğimiz olacaktır.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.